צפו: 5 צבי ים שנפגעו מפסולת חזרו לים

חמישה צבי ים צעירים שנפגעו מפסולת ימית וטופלו במרכז הארצי להצלת צבי ים שוחררו היום חזרה לטבע מול חופי הרצליה.

ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תש"פ

יוסף, לני, קאווי, הנגי ומרים הם חמישה צבי ים צעירים שהובאו למרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים לאחר שנמצאו על ידי אזרחים בחופים ובים כאשר הם פגועים ומסובכים בשקי פלסטיק.

עם הגעתם למרכז ההצלה של רשות הטבע והגנים הם קיבלו טיפול ראשוני של אנטיביוטיקה ונוזלים ועברו בדיקות נוספות שכללו בדיקת CT במרפאתו של הוטרינר ד"ר צחי אייזנברג. בהמשך נשארו צבי הים הצעירים להשגחה למשך מספר שבועות בחצר הטיפולים במרכז ההצלה עד שהחלימו והתחזקו.

היום (ראשון) לאחר שנמצאו כשירים לחזור חזרה לים ולטבע הפתוח, עשו זאת יחדיו מול חופי הרצליה עם צוות של פקחי רשות הטבע והגנים ומועדון השייט בלו וויב-תשוט.

ברשות הטבע והגנים מציינים כי הסתבכות צבי ים בחוטים, רשתות דיג ופסולת ימית אחרת הם מהפגיעות הנפוצות של צבי הים בים התיכון. צבי ים שנפגעים כתוצאה מכך סובלים בדרך כלל מפגיעות בגפיים כאשר הפסולת נכרכת סביב הגפה ולפעמים גם הצוואר וחוסמים את זרימת הדם. כך הצבים נפצעים ואף עלולים למות בלב ים.

ברשות הטבע והגנים מדגישים כי בעת היתקלות בצב ים פגוע יש לדווח על כך מיידית למוקד רשות הטבע והגנים בטלפון 3639* ולקבל הנחיות. יש להימנע מהסרת הפסולת מהצבים בשטח, מאחר ופתיחת החסימה באופן לא מקצועי ומוסמך כפי שמתבצע על ידי פקחי הרשות גורמת להרעלת דם משנית ונזק בלתי הפיך העלולים לגרום למוות.