ראש הממשלה בפלמחים
ראש הממשלה בפלמחים צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, הרמטכ״ל רא״ל אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין ערכו סיור ביטחוני בבסיס חיל האוויר בפלמחים, שם קיבלו סקירות ביטחוניות בטייסת המל״טים ושוחחו עם מפקדי היחידות בבסיס.

לאחר מכן, סייר ראש הממשלה בתצוגת אמצעים של חיל האוויר. חיילי הבסיס הפתיעו את ראש הממשלה וחגגו לו יום הולדת 70.

״סיימנו ביקור מאוד מרשים בבסיס חיל האוויר ׳פלמחים׳. אני רואה כאן את מיטב הנוער, מיטב האנשים והנשים שלנו שמפעילים כלי טיס יום ולילה כדי להילחם באויבים שלנו - באיראן וגרורותיה בזירה רחבה מאוד. ההישגים מאוד מרשימים והפיתוחים בדרך. אני רוצה גם להודות על ציון יום הולדתי בצורה מאוד יפה ומאוד מרגשת", אמר נתניהו.

ראש הממשלה בירך על חיסול מנהיג דאעש. ''אני מבקש לברך את הנשיא טראמפ על ההישג המרשים שהביא לחיסולו של ראש דאעש, אל-בגדאדי. זה משקף את הנחישות המשותפת שלנו, של ארה"ב ושל כל המדינות החופשיות, להילחם בארגוני הטרור ובמדינות הטרור. ההישג הזה הוא ציון דרך חשוב, אבל המערכה עדיין לפנינו״.

במענה לשאלת הכתבים אמר נתניהו ״אם מלחמה תיכפה עלינו - אנחנו ננצח בה בצורה מאוד מכרעת. מה שראיתי כאן היום בבסיס חיל האוויר זה את מיטב האנשים, עם מיטב הפיתוחים וכלי הנשק, כדי להבטיח שכך יהיה״.

חגגו לנתניהו
חגגו לנתניהו צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

כאומר, בתום הסיור, מפקדי וחיילי בסיס פלמחים הפתיעו את ראש הממשלה לכבוד יום הולדתו ה-70 וציינו זאת בהרמת כוסית בהשתתפות הרמטכ״ל כוכבי ומפקד חיל האוויר נורקין.

ראש הממשלה נתניהו אמר: “הרמטכ"ל, תודה רבה לך. תודה רבה לך מח"א, מפקד הבסיס, ותודה רבה לכם, אני מאוד מעריך את מה שאתם עושים. אני מעריך את העבודה המשולבת של הטייסים והטייסות, והמכונאים והמכונאיות, והמטיסים והמטיסות של כל צוותי הפיתוח והתחזוקה.

''זה באמת חוד החנית. אנחנו במערכה גדולה, אתם חלק מרכזי של המערכה הזו, ואני רוצה להודות לכם בשם אזרחי ישראל״ הדגיש.