אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

המשטרה החרימה את הטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו, כחלק מחקירת החשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר בתקופת הבחירות לכנסת.

החקירה ביחידת להב 433 החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת בימי הקמפיין, בו נראה לכאורה רכב מקושט סמוך לביתו של פילבר. מהרכב הושמעו קריאות לעבר פילבר שחתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000.

במסגרת הפרשה נחקרו במשטרה שניים מהאנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה, אחד מהם הוא דובר משפחת נתניהו עופר גולן שהיה מנהל קמפיין הליכוד. עורך דינו של גולן, עמית חדד, אמר כי "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות שחר שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל. בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי.

''אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן יסגר מהטעם הפשוט - הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר", הדגיש עו"ד חדד.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר כי ''החרמת הטלפונים הסיטונאית של יועצי ראש הממשלה היא חצייה מפחידה של קו אדום בוהק מכל בחינה שהיא מצידה של הפרקליטות.

''קשה לברוח מהתחושה שהתיקים נגד נתניהו מתפוררים ובפרקליטות פותחים במסע 'פישינג' חסר מעצורים כדי לגייס נגדו עדי מדינה בכל מחיר. וזה כבר באמת מתקרב לדרגת קץ הדמוקרטיה'', הוסיף סמוטריץ'.

לדבריו, ''בכל פעם שאנחנו חושבים שאנחנו כבר מכירים את כל המקפצות בעיר באה הדיפ-סטייט ומגלה לנו מקפצה גבוהה יותר. ולא, זה לא גשם''.

עורך העיתון ''מקור ראשון'', חגי סגל, מוטרד גם הוא מהחרמת הטלפונים: ''קשה להירדם כששומעים על החרמת הטלפון של יועץ ראש הממשלה בגלל חשד למעשה שטות שאולי-אולי נושק פורמלית לתחום הפלילי (הטרלת עד).

''המשטרה והפרקליטות כאילו מתעקשות לצקת ממשות לתחושת הנרדפות בסביבת בלפור ולפרנויות במרחבי הימין", כתב סגל בחשבון הטוויטר שלו.

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר אמש: "הרדיפה לא נפסקת לרגע. עוד לא יבש הדיו על אלף העמודים של טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה. המטרה ברורה: לנטרל את יכולתו של ראש הממשלה להיאבק בדעת הקהל מול שיטפון ההדלפות הבלתי פוסק נגדו באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".

במשטרה אישרו שקיימת חקירה בחשד להטרדת עד, וציינו כי ''החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות''.