יאיר נתניהו: צאו לרחובות, אתם הבאים בתור

בנו של ראש הממשלה תקף בחריפות את החרמת הטלפונים של יועצי נתניהו. "תדמיינו שאנשים זרים מחטטים לכם בפלאפון. הפכנו לדיקטטורה''.

ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תש"פ

יאיר נתניהו: צאו לרחובות, אתם הבאים בתור-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: FLASH90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תוקף בחריפות את החלטת המשטרה והפרקליטות להחרים את הטלפונים הסלולריים של יועצי ראש הממשלה, במסגרת חקירת החשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר בתקופת הבחירות.‫

''‏תחשבו על כל מה שיש בפלאפון שלכם. כל מה שיש בוואטסאפ, בתמונות, באינסטגרם, אולי סרטונים אינטימיים, אולי בגידות, אולי סתם סודות. תדמיינו שמאות אנשים זרים מחטטים לכם בפלאפון באופן חופשי", כתב יאיר בפייסבוק.

לדבריו, ''פגיעה כזאת בכבוד האדם וחירותו אמורה להיות מוצדקת רק כדי לפענח רצח או אונס. אז זהו שמשטרת ישראל, בהוראת הפרקליטות, החרימה את כל הפלאפונים של כל העוזרים הבכירים של ראש הממשלה, בגלל שמאשימים אותם שהקימו דוכן ברסלב הומוריסטי מתחת לבית של מומו פילבר והחונטה אומרת שזו 'הטרדת עד'.

''זהו אין פאנץ׳. אנחנו מדינה דיקטטורית באופן סופי. צאו לרחובות כי אתם הבאים בתור", קרא בנו של ראש הממשלה.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר כי ''החרמת הטלפונים הסיטונאית של יועצי ראש הממשלה היא חצייה מפחידה של קו אדום בוהק מכל בחינה שהיא מצידה של הפרקליטות.

''קשה לברוח מהתחושה שהתיקים נגד נתניהו מתפוררים ובפרקליטות פותחים במסע 'פישינג' חסר מעצורים כדי לגייס נגדו עדי מדינה בכל מחיר. וזה כבר באמת מתקרב לדרגת קץ הדמוקרטיה'', הוסיף סמוטריץ'.

לדבריו, ''בכל פעם שאנחנו חושבים שאנחנו כבר מכירים את כל המקפצות בעיר באה הדיפ-סטייט ומגלה לנו מקפצה גבוהה יותר. ולא, זה לא גשם''.

עורך העיתון ''מקור ראשון'', חגי סגל, מוטרד גם הוא מהחרמת הטלפונים: ''קשה להירדם כששומעים על החרמת הטלפון של יועץ ראש הממשלה בגלל חשד למעשה שטות שאולי-אולי נושק פורמלית לתחום הפלילי (הטרלת עד).

''המשטרה והפרקליטות כאילו מתעקשות לצקת ממשות לתחושת הנרדפות בסביבת בלפור ולפרנויות במרחבי הימין", כתב סגל בחשבון הטוויטר שלו.

כאמור, המשטרה החרימה את הטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה נתניהו, כחלק מחקירת החשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר בתקופת הבחירות לכנסת. החקירה ביחידת להב 433 החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת בימי הקמפיין, בו נראה לכאורה רכב מקושט סמוך לביתו של פילבר. מהרכב הושמעו קריאות לעבר פילבר שחתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000.