לוין: ב'כחול לבן' לא שוללים ממשלת מיעוט

יו"ר צוות המו"מ של הליכוד, השר לוין: שאלתי את אנשי 'כחול לבן' אם מתקיים גם מו"מ לממשלת מיעוט. הם אמרו שכל האופציות על השולחן.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תש"פ

יריב לוין
יריב לוין
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר צוות המו"מ של הליכוד, שר התיירות יריב לוין, מספר כי בפתח ישיבת המו"מ עם נציגי 'כחול לבן' הובהר לו כי בני שיחו אינם שוללים גם את האפשרות של ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת.

השר לוין אומר את הדברים בראיון ל'כאן רשת ב'' ולדבריו אל מול הוויתורים של הליכוד והנכונות לשינויי חקיקה העשויים לקצר את תקופת כהונתו של נתניהו 'כחול לבן' אינה עושה כל צעד של ויתור והתגמשות המראה כוונה רצינית לפעול להקמת ממשלת אחדות.

לוין סבור כי ככל הנראה ב'כחול לבן' רבין עדיין מייחלים לקידום רעיון ממשלת המיעוט וזהו הגורם שמוביל אותם לעמוד בסרבנותם להתקדם לקראת מתווה משותף. כשנשאל אם שמע את הדברים במפורש סיפר השר לוין כי אכן כאשר שאל בפתח הישיבה אתמול (ראשון) אם מדובר בישיבה רצינית או שמא במקביל מקודמת מגמה להקמת ממשלה בתמיכת הערבים השיבו לו בני שיחו כי מבחינתם כל האפשרויות נמצאות על השולחן.

"אם דבר כזה יקרה נלך לאופוזיציה ואני משוכנע שמהר מאוד נפיל את הממשלה הזו", אומר לוין הדוחה את הניסיון לערוך השוואה בין מהלכי 'כחול לבן' והרשימה המשותפת לבין המהלכים של הליכוד עם הרשימה המשותפת לבחירת זהותו של מבקר המדינה. לדבריו אין להשוות בין בחירה במועמד כלשהו לבין מהלכים קואליציוניים או צעדים הנוגעים להקדמת הבחירות. "לא אני ואף אדם מוסמך לא קיים איתם מו"מ בנושא הקדמת הבחירות. ההחלטה שלהם הייתה שלהם ושלהם לבדם", קבע לוין.