המשטרה מבהירה: הטלפונים מוחזקים במעטפה סגורה

במשטרה מבהירים כי מכשירי הטלפון הסלולרי של יועצי ראש הממשלה יונתן אוריך ועופר גולן החשודים בהטרדת עד לא נפתחו בידי החוקרים.

ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תש"פ

המשטרה מבהירה: הטלפונים מוחזקים במעטפה סגורה-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

במשטרה מבהירים הבוקר (שני) כי מכשירי הטלפון הסלולרי של יועצי ראש הממשלה שנחקרו בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר לא נפתחו.

על פי הדיווח בחדשות 12 הבהיר גורם במשטרה כי הטלפונים הניידים שהוחרמו הוכנסו לתוך מעטפה סגורה - וכך הם מוחזקים עד לרגע זה.

לדברי הגורם, כדי להוציא מהם חומרים דרוש צו של בית משפט שיאשר את הפעולה והבקשה הצפויה של המשטרה בנושא תיעשה בתיאום עם גורמי הפרקליטות.

עם זאת, גורמים בלשכת ראש הממשלה חוששים שחוקרי המשטרה כבר הוציאו חומרים רגישים מהמכשיר הנייד של גולן – אחד מראשי מטה וקמפיין הליכוד, וכי עלולות להיות לכך משמעויות רגישות עבורם.

בתוך כך, עו"ד דרור ארד איילון, פרקליטו של שלמה פילבר, הבהיר הבוקר כי חקירת הבכירים במטה הליכוד בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר לא נפתחה בעקבות הגשת תלונה מצידו של פילבר.

"פילבר לא הרגיש מוטרד בזמן אמת וגם לא בדיעבד. ההפגנה מול ביתו לא שונה משום מחאה אחרת מול משכנם של ממלאי תפקידים", אמר עורך הדין בראיון בגלי צה"ל.

עם זאת, בחדשות 13 דווח מפי גורמים במשטרה כי החקירה נפתחה בעקבות הודעה שמסר פילבר למשטרה על האירוע.

המשטרה החרימה את הטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה בנימין נתניהו, כחלק מחקירת החשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר בתקופת הבחירות לכנסת.

החקירה ביחידת להב 433 החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת בימי הקמפיין, בו נראה לכאורה רכב מקושט סמוך לביתו של פילבר. מהרכב הושמעו קריאות לעבר פילבר שחתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000.