לאן נעלמים מיליונים בעיריית בני ברק?

תחקיר כאן 11 גילה כי מיליונים מתקציב עיריית בני ברק מתועלים לסעיפים עלומים ולמטרות לא קיימות. העירייה: יש תשובות לכל השאלות

בן שאול , כ"ט בתשרי תש"פ

תחקיר כאן 11 שפורסם אמש גילה כי מיליונים רבים מתקציב עיריית בני ברק מתועלים לסעיפים עלומים ולמטרות לא קיימות.

על פי הכתבה, בין היתר מוקצים למעלה מ-3 מיליוני שקלים למשחטה עירונית שאינה קיימת, 66 אלף שקל לעובדי בית ההסתדרות שכבר לא קיים, ומעסיקה מספר עובדי עירייה חסר פרופורציה - ועל גב משלם המיסים של התושבים המקומיים.

בעירית בני ברק האשימו בתגובה את חבר המועצה יעקב וידר המשמש כחבר אופוזיציה יחיד מול כלל חברי המועצה, וטענו כי ישנן תשובות לכל השאלות שהועלו בכתבה. בפועל, טען הכתב, לא הוענקו הסברים או תשובות.

אמש, במהלך כנס של העירייה, התייחס ראש העיר אברהם רובינשטיין לכתבה וטען כי העיר מתנהלת כהלכה, "העיר מנוהלת למופת מבחינה תקציבית. בני ברק צועדת קדימה בכל המישורים. העיר שלנו מקבלת את הציונים הטובים ביותר על ניהול כלכלי מקצועי ותקין ואנו גאים על כך".

"אני אומר את הדברים בזמן שבתקשורת מפרסמים תחקירים נגדינו המונעים מקנאה ושנאה. איזה עיר יש 7000 דונם, 208 אלף תושבים, ובתי ספר וכל ילד יש לו כיסא, שולחן, תקרה ולוח קיר? איזו עיר כזאת יש בעולם?", תהה ראש העיר.

לטענות שעלו בכתבה קרא רובינשטיין "הבל וריק" וטען כי התושבים בעיר מתאפיינים בשמחת חיים שאין שני לה בעולם.

"זו האמת והיא צריכה להיאמר בקול. אלו המנסים ללכת רכיל על עיר התורה עושים זאת מסיבה אחת של קנאה ושנאה. כלום לא מעבר. כל הטענות הן הבל וריק. אני קורא להם. לבוא לעיר ולהתבשם מקדושתה, מאופיה ומיופיה, ולהתרשם מתושביה המדהימים המאושרים בעולם, עם שמחת חיים שאין שני לה באף עיר בעולם", תקף ראש העיר.