זעם בטורקיה
תמונת ארדואן בכתבה על מנהיג דעאש

כלי התקשורת בטורקיה זועמים לאחר שהמגזין הגרמני "דר שפיגל" פירסם כתבה על מותו של מנהיג דעאש, ובחר להציב בכותרת את תמונת ארדואן.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תש"פ

הכתבה והתמונה שעוררו את הסערה
הכתבה והתמונה שעוררו את הסערה
צילום מסך

שוב: המגזין הגרמני "דר שפיגל" גורם לזעם בטורקיה. עורכי המגזין פירסמו כתבה על חיסולו של מנהיג דעאש אבו בכר אל בגדאדי בסוריה, ובחרו להציב בכותרת הכתבה את תמונתו של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן.

הכתבה במגזין הגרמני כללה את תגובותיהם של מנהיגי העולם לחיסולו של מנהיג דעאש, אולם כלי התקשורת בטורקיה פירסמו בהרחבה את העובדה כי המגזין הגרמני בחר להציב בכותרת על חיסולו של אל בגדאדי דווקא את תמונתו של הנשיא הטורקי. תחת תמונתו של ארדואן נכתב כי "העולם לא יחסר את אל בגדאדי".

כזכור, המגזין הגרמני כבר עורר מספר סערות בשנים האחרונות וגרם למחלוקות פוליטיות בין גרמניה לטורקיה, לאחר שבשת 2016 פירסם תמונת שעבר של הקומיקאי הגרמני יאן בומרמן שהקריא שיר שלעג לנשיא טורקיה, ולאחר מכן פירסם כתבה גדולה המבקרת את ארדואן על כך שהוא "לוחם נגד החופש והדמוקרטיה בטורקיה" וכינה אותו "מלא בפחדים".

הכתבה על חיסולו של אל בגדאדי עם תמונתו של ארדואן בכותרת הופיעה גם בחשבון הטוויטר של "דר שפיגל" אולם לאחר מכן נמחקה, לאחר הסערה שהתעוררה בכלי התקשורת בטורקיה.

ארדואן עצמו בירך על חיסולו של אל בגדאדי וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הריגתו של מנהיג דעאש מסמלת נקודת מפנה במאבק המשותף שלנו בטרור. טורקיה תמשיך לתמוך במאבקים נגד הטרור, כפי שעשתה בעבר".