נתניהו: יאיר לפיד לא רוצה אחדות

ראש הממשלה שוחח עם חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית והאשים את לפיד שהוא מונע ממפלגת 'כחול לבן' להיות חלק מממשלת אחדות.

ניצן קידר , כ"ט בתשרי תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Hadas Parush/Flash90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נושא הערב (שני) דברים בפני חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית במרכז בגין בירושלים.

"איראן זאת סכנה גדולה שכדי להתמודד איתה צריך קודם כל להתאחד. הסיבה שהדבר לא נעשה עד כה היא שיש כוחות במפלגתו של גנץ שאינם רוצים בכך ואני מתכוון באופן ספציפי ליאיר לפיד", דברי נתניהו.

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לתוצאות של האיום האיראני ואמר כי אחרי שישראל השקיעה במשך שנים רבות תקציבים גדולים בתחומים אזרחיים יש להעביר את הפוקוס לתקציב הביטחון שספג קיצוצים.

נתניהו ציין כי מדובר במהלך שאינו פשוט לביצוע ורק ממשלת אחדות תוכל לקדמו. "זה מה שישראל צריכה וזה מה שהעם היהודי צריך", סיכם ראש הממשלה.

הוא התייחס לאנטישמיות הגוברת בעולם ואמר, בכובעו כשר התפוצות כי משרד התפוצות יעביר כסף להגנה על יהודים בעולם. "אם אנו רוצים להבטיח את העתיד היהודי, עלינו להבטיח את עתידה של המדינה היהודית. למדינה היהודית יש אחריות כלפי הקהילות היהודיות ברחבי העולם. בכוונתי להעביר תקציב ממשרד התפוצות להגנה על הקהילה היהודית מהאיום של האנטישמיות האלימה".

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, שהזמין את נתניהו לבמה אמר, "הפורום הגלובלי הזה עוסק באתגרים היהודיים הגדולים ביותר של דורנו ובכללם שאלות של זהות יהודית, זיקה לישראל ,שינויים בין דוריים בעם היהודי וכיום באופן בולט - אנטישמיות והחיבור ישראל. אנו לא מעורבים בפוליטיקה הישראלית ויחד עם זאת, כל ממשלה שתקום חייבת לכבד ולכלול את היהדות הכלל העולמית ולעסוק יחד בשאלות הנוגעות לעתיד העם היהודי".