המעון יקר? היציאה לעבודה לא רווחית!

ביוזמת חה"כ יעקב אשר מליאת הכנסת תקיים דיון בהצעה דחופה לסדר היום על נושא ייקור שכר הלימוד במעונות ומשפחתונים ברחבי הארץ

מיכל לוי , כ"ט בתשרי תש"פ

מעונות
מעונות
צילום: איסטוק

בעקבות התייקרות שכר הלימוד במעונות והמשפחתונים, הגיש חה"כ יעקב אשר (יהדות התורה) לנשיאות הכנסת הצעה דחופה לסדר היום על מנת לדון בהעלאת שכר הלימוד ובהשלכות הכלכליות העולות מכך כלפי ציבור ההורים והגננות.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בשבועות האחרונים הגיעו ללשכתי פניות רבות של הורים ומפעילי מעונות ומשפחתונים על הורים שמוציאים את ילדיהם ממסגרות חינוך אלו, ועל אלו המתקשים לשלם את שכ"ל ואמהות רבות שוקלות מחדש את כדאיות יציאתן לעבודה, עקב ייקור שכה"ל".

עוד הובהר כי "ההתייקרות בוצעה באופן שרירותי בתחילת שנה"ל הנוכחית על רקע הפחתת הסבסוד של משרד העבודה והרווחה והתוצאה היא שגם הורי הילדים משלמים שכ"ל יקר יותר, וגם מסגרות הלימוד מקבלות פחות סבסוד כדי להפעיל את מסגרות הלימוד לרווחת הילדים ועולה החשש המוחשי כי תיפגע רמת השירות באותם מוסדות".

כזכור, כבר לפני כחודש פנה חה"כ אשר בחריפות לשר הרווחה המכהן רה"מ והתריע על המהלך תוך שהוא מציין כי "התייקרות זו מנוגדת להחלטת הממשלה מלפני כחצי שנה, שעניינה שיפור וייעול מערך מעונות היום כשבמסגרת החלטה זו סוכם להקים ועדה בין משרדית שתדון בין היתר במבנה שכה"ל וגובהו".

כעת בהצעה שהוגשה הודגש כי "ייקור שכ"ל מהווה פגיעה כלכלית במשפחות רבות ובהפחתת הכדאיות הכלכלית שביציאת אימהות לשוק העבודה, כך שהוא מנוגד למטרה לשמה נוסדו מסגרות חינוך אלו והוא עידוד התעסוקה ושילוב בשוק העבודה"

לסיכום נכתב כי "לאור הנתונים שפורטו והחשש כי החלטה תמוהה זו תיפגע בעידוד תעסוקת נשים, או לחלופין הורים יעדיפו לשלוח את ילדיהם למסגרות חינוך לא מפוקחות בהם שכ"ל נמוך יותר, על מליאת הכנסת לקיים דיון דחוף בנושא זה ע"מ להביא לפתרונו".