קריאות קשות נגד ראש מח"ש: "חלאת אדם, תתביישי"

ראש המחלקה לחקירות שוטרים עזבה את הכנס של לשכת עורכי הדין בנושא טיפול המשטרה בבני הקהילה האתיופית בליווי משטרתי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תש"פ

פעילים מהקהילה האתיופית מחו הערב (יום ב') בכנס של לשכת עורכי הדין בתל אביב בנושא שוויון ומיגור הגזענות בהשתתפות ראש מח"ש עו"ד קרן בר מנחם.

הם התפרצו לדבריה והטיחו בה "חלאת אדם, תתביישי לך", "תפסיקי לחרטט לכולם", "כולכם רוצחים", זאת בעקבות פרשת הקצין שירה למוות בסלומון טקה. כמו כן הפעילים קראו שמות של בני הקהילה שנורו על ידי שוטרים.

בר מנחם נאלצה לעזוב את הכנס בליווי משטרתי. הפעילים גם חסמו את מכוניתה של בר מנחם כשיצאה מהאירוע.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, עצר את הכנס בעקבות מה שהגדיר "התנהגות בלתי הולמת מצד חלק מהנוכחים באולם".

"עם כל הסימפטיה לצער בני הקהילה והמחאה מצידם, לא אתן יד לפגיעה מילולית באנשי ציבור שעושים את מלאכתם בצורה מסורה. הכנס התקיים כדי להציע פתרונות ולשפר את המצב הקיים כלפי הקהילה, אך לצערנו הדבר לא נסתייע", דברי עו"ד חימי.

"אחת הסיבות להגעתי ללשכה היא הטיפול בנושאים החברתיים, כדי לטפל בבעיות החברתיות. הלשכה תילחם למען זכויות אדם במלוא המרץ. החלטנו שפרוייקט 'שכר מצווה' שלנו יעמיד עורך דין לכל מי מבני העדה שירצה להגיש חנינה באמצעות מחלקת החנינות במשרד המשפטים".

"הרבה פעמים אני חושב על בני הקהילה האתיופית ואני רואה שהמדינה עושה טעויות בקליטת עולים, אבל הבעיה היא שיש בה מוטיבים גזעניים והלוואי שמדינת ישראל היתה נוהגת בסינרגיה כמו לשכת עורכי הדין. הלוואי והפוליטיקאים היו לומדים מאיתנו. אני יודע, בני הקהילה שאקבל מכם ביקורת על מה שאני אומר עכשיו, אבל אומר - אני מכיר את ראשת מח"ש, אין טובה ממנה. היא במקום המתאים. אני מכיר אותה 20 שנה והיא עושה עבודת קודש. אין גוף במדינה שהוא חף מביקורת, אבל אם מישהו חושב שיש קונספירציה נגד מישהו, אז הוא טועה", סיכם חימי.