הרב דב קוק הודיע לחסידיו כי הוא מבקש לעזוב את העיר טבריה זאת בעקבות המאבק בו מצד ראש העיר רון קובי.

"נוכח הגזרות והיחס של המן הרשע, זה ממש המן הרשע, בריאה שלא ראיתי כמוה מעולם, דם שעשוי מרשעות ומשנאה נוראה אלי, שנאת עם ישראל, תהומית, מפחידה, הוא רצה לשנוא אותי, לשנוא אותי, לשנוא את בני יוסף, לשנוא, לשנוא, אני בורח מטבריה, אני לא יכול להישאר פה, אני בורח, אי אפשר להישאר פה, השם יעזור לי, השם יעזור לנו שנעבור את הגזירה הנוראה של אנטיוכוס הזה".

אחד מתלמידי הרב קוק אמר לאתר "בחדרי חרדים" "אנחנו עדיין בהלם, לא יודעים מה לעשות. במידה והרב אכן יעזוב אנחנו נעזוב יחד איתו. אי אפשר להאמין מה שרשע אחד יכול לעשות עם השנאה התהומית שלו".

בימים האחרונים דווח על עימות בין החסידים לראש העיר זאת לאחר שקובי נכנס לשטח הישיבה. אחרי העימות כתב אמש קובי בעמוד הפייסבוק שלו: "ישיבה שהיא ארגון פשיעה, תפורק! אין פשרות".

רפאל טרבלסי מהבית היהודי, חבר האופוזיציה של קובי, כתב "אני דורש ממשטרת ישראל לפעול בכל הכוח והעוצמה על מנת לעצור את הפרובוקציות מצד ראש העירייה, שמנצל את הדמוקרטיה בכדי ליצור אלימות ואנדרלמוסיה ציבורית.

אין לרון קובי מה לחפש בתוך הישיבה ולנהוג באלימות כלפי ילדים ומבוגרים במקום בכדי להדליק את השטח. על המשטרה להסיר לאלתר את האבטחה סביב ראש העירייה ובכך אני מאמין שהוא יגלה אחריות ויעצור את הפרובוקציות המסוכנות שלו בעצמו".