ניקי היילי הודפת את המתקפה על ישראל

השגרירה האמריקנית לשעבר מותחת ביקורת על המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס שהבטיח לקצץ בסיוע האמריקני לישראל ולהעביר את הכסף לעזה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ל' בתשרי תש"פ

ניקי היילי הודפת את המתקפה על ישראל-ערוץ 7
ניקי היילי
צילום: רויטרס

שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר ניקי היילי מותחת ביקורת קשה על המתקפה חסרת התקדים של המועמד לראשות המפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס נגד ישראל וראש הממשלה נתניהו.

"בדיוק כשחשבנו שברני סנדרס לא יכול להיות יותר רדיקלי, הוא התעלה על עצמו. הוא רוצה לקחת כסף שאנחנו נותנים לישראל כדי להגן על עצמה מפני טרוריסטים, ולתת אותו לעזה, שמנוהלת על ידי טרוריסטים. זה פשוט לא ייאמן", כתבה היילי בחשבון הטוויטר שלה.

היא תהתה, "מדוע אף מועמד אחר לנשיאות מטעם הדמוקרטים אומר שסנדרס טועה?".

סנדרס אמר במהלך נאומו בפני שדולת השמאל היהודית ג'יי סטריט כי ממשלת ישראל הנוכחית היא גזענית וכי אם ייבחר יקצץ משמעותית את הסיוע הביטחוני הניתן לה וישקיע אותו בעזה.

"אני גאה להיות יהודי ומחכה להיות הנשיא היהודי הראשון של ארצות הברית. אם יש עם בעולם שמכיר את סכנות הגזענות והשנאה, אלו היהודים ומכך אני למד שזו לא אנטישמיות להגיד שממשלת נתניהו גזענית, זו עובדה", הצהיר סנדרס.

הוא התייחס גם לחברות הקרובה בין הנשיא האמריקני דונלד טראמפ לראש הממשלה נתניהו ולעג לשניים. "אחד בדרך להיות מודח מתפקידו והשני עשוי להישלח לכלא", אמר.

סנדרס רמז גם כי אם ייבחר, ישתנה באופן מהותי סדר העדיפויות האמריקני, כולל הסטה של הסיוע הביטחוני לישראל לטובת עזה.

"יש לנו זכות להגיד לממשלת ישראל שארצות הברית ואזרחיה משלמי המיסים מאמינים בזכויות אדם ודמוקרטיה ולא יקבלו גזענות. 3.8 מיליארד דולר זה הרבה כסף ולא ניתן אותו למי שלא מכבד את זכויות האדם והדמוקרטיה".

"עלינו להגיד לישראל אם את רוצה סיוע צבאי את צריכה לשנות את המדיניות כלפי עזה. האמת שחלק מ-3.8 מיליארד הדולר של הסיוע צריך להיות מועבר כבר כעת לטובת סיוע הומניטרי לתושבי עזה", סיכם המועמד הדמוקרטי.