יהודי ארגנטינה: "מכבדים את התוצאות"

"הקהילה היהודית מברכת את הנשיא הנבחר ופועלת לכינון יחסים עם הממשלה הנכנסת", אמר הרב אליהו המרה נשיא ועד הקהילות היהודיות

מיכל לוי , ל' בתשרי תש"פ

ארגנטינה
ארגנטינה
צילום: אייסטוק

מערכת הבחירות בארגנטינה שהסתיימה בבחירתו של מועמד המרכז-שמאל הובילה לתחושות מעורבות בקהילה היהודית המקומית.

הקהילה היהודית בארגנטינה קיימה אמנם קשרים מצוינים עם הנשיא היוצא מאקרי, אך גם בקרב מפלגתו של הנשיא שנבחר אלברטו פרננדס, ישנם יהודים רבים שהוצבו בתפקידים שונים. העובדה שפרננדס נטע תקוה כי הוא יטיב את המצב הכלכלי הרעוע במדינה, הביאה לכך שיהודים רבים הצביעו למפלגתו.

ביום הבחירות בחרה הקהילה היהודית שלא להורות למי להצביע. באופן טבעי, הרבנים הקפידו שלא להתערב לשום צד. חלקם הורו לתלמידיהם להצביע לאחד מהמועמדים אך לא היתה כל הנחיה רשמית.

נשיא וועד הקהילות היהודיות בארגנטינה הרב אליהו המרה התייחס הבוקר לתוצאות הבחירות: "הקהילה היהודית מכירה בתוצאות הבחירות וכמובן מכבדת אותן", הוא צוטט בעיתון 'המבשר'.

"ככלל, הקהילה היהודית הממוסדת לא לקחה צד מפלגתי בפוליטיקה המדינית. ישנם יהודים בקהילת ארגנטינה בצד זה כמו בצד האחר, וישנה נציגות של פוליטיקאים יהודים בכל המפלגות. הקהילה היהודית כמובן פועלת בשלום ומקיימת יחסים קרובים עם כל ממשלה נבחרת", הוסיף.

בדבריו הביע שביעות רצונו מהתוצאות. "אנחנו כן יכולים לציין לטובה, שתוצאות הבחירות לפרלמנט הן מאוזנות בין שתי המפלגות המובילות, דבר שישמור על אופי דמוקרטי ורפובליקני של הנהגת המדינה, ולא יאפשר לשום צד לקחת הגמוניה מוחלטת על ניהול המדינה וחוקיה.

"הקהילה היהודית מברכת את הנשיא הנבחר מר אלברטו פרננדס, ופועלת כבר היום בכינון יחסים עם הממשלה הנכנסת", אמר הרב המרה.