טקס סיום קורס קצינים
טקס סיום קורס קצינים צילום: דובר צה"ל

יום שלישי. התאריך ניצב על ה-29 באוקטובר, יומיים בדיוק לסיום קורס הקצינים.

קוראים לי אמרי ניצן, התגייסתי במחזור מרץ 2018 לגדוד 334 בחיל התותחנים. גדלתי במושב נתיב העשרה שבעוטף עזה. לפני הגיוס הייתי במכינה קדם צבאית על שם הדר גולדין בקיבוץ סופה ואני דור שני במשפחה לקציני תותחנים לאחר אבא שלי.

אני חייב להגיד שאני לא מאמין שאני כבר שם. הדרך היית ארוכה ומפותלת - שמונה חודשים אינטנסיביים שמתנקזים כולם לרגע אחד, לטקס אחד, טקס שבו אקבל את דרגות הקצונה ואהפוך לקצין מן השורה.

הבטן בשלב הזה כבר התעייפה מרוב הפעמים שהיא התהפכה, אבל התחושה מיוחדת. הגעתי לצבא בידיעה וברצון להיות קצין בחיל התותחנים בעקבות אבי, ובעקבות תחושת השליחות שליוותה אותי עוד מהיותי ילד הגדל על גבול רצועת עזה.

אני רוצה להשפיע ואני רוצה לתרום, אני יכול, אני חייב. זה מה שאני מאמין בו וזאת התחושה שאיתה התגייסתי וליוותה אותי במהלך קורס הקצינים. ובאמת, שכשיש לך 'למה' חזק, ה'איך' הוא הרבה יותר פשוט.

הקורס היה מאתגר מאוד, ולקח אותי למקומות שלא חשבתי שאני יכול להגיע אליהם - גם מבחינה מקצועית, ובטח מבחינה מנטאלית אישית. עם סיום הקורס מלווה אותי מעין תחושת מיצוי, התחושה הזו שאומרת - "למדתי המון, אבל זה הזמן להגיע לתכלס, בוא נתחיל כבר!" - אני רוצה להגשים את עצמי, מרגיש שאני במקום הנכון, מנסה להבין את המשקל והאחריות שאני עומד לשאת על גבי.

כדי לקבל כוחות לדרך החדשה אני מצטייד (וממליץ) על אחד הספרים האהובים עלי, והנה ציטוט ממנו – "בהצלחה, הגיע היום. אתה יוצא למקומות נפלאים אז שלום. עם רגליים בנעליים ועם שכל בראש תמצא את הדרך שלך, אל תחשוש. אתה יכול ויודע מוכן ומזומן – ואתה הוא זה שיחליט לאן!" (אם יוצאים, מגיעים למקומות נפלאים, ד"ר סוס), והנה תכף מגיע התאריך הניצב על ה-31 באוקטובר ואני קצין בצבא הגנה לישראל.