בני גנץ
בני גנץ צילום: אופק אבשלום

יו"ר כחול לבן, ח''כ בני גנץ, נאם היום (שלישי) בפני חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית והתייחס לאתגרים הביטחוניים שעל הפרק ולצורך בהקמת ממשלת אחדות.

"כפי שאמר לאחרונה הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, אנו נמצאים תחת איומים אמיתיים, בראש ובראשונה מצד איראן שממשיכה לאיים על האזור ולפתח נשק גרעיני, וכן לבסס כוחות בסוריה. כמי שהכין את צה"ל לאתגר הגרעין האיראני, אני מודע לאתגר האסטרטגיים הקיימים ומדגיש שישראל תמיד תעדיף את האופציה הדיפלומטית, אבל תמיד גם תציב על השולחן אופציה צבאית עצמאית בכדי להגן על עצמה''.

לדברי גנץ, ''גם בשל האיומים האלו, ישראל זקוקה לממשלה יציבה, אחראית ומאוזנת. ממשלת אחדות רחבה וליברלית, כפי שאמרתי מרגע כניסתי לפוליטיקה. זו הממשלה שאזרחי ישראל צריכים, זו הממשלה שהם בחרו.

גנץ הסביר מדוע הוא ערוך ומוכן להיות ראש הממשלה כבר כעת ולא בעוד שנתיים במסגרת רוטציה עם ראש הממשלה נתניהו, ''כחול לבן היא הסיעה הגדולה ביותר בכנסת. לחברי ההנהגה שלה יש למעלה מ-100 שנות ניסיון ביטחוני. אני באופן אישי מכיר את הצרכים, הסיכונים והתגובות האפשריות לתרחישים הביטחוניים שעל הפרק. הטיפול בהם צריך לכלול פחות דיבורים ויותר מעשים. באמצעות צינורות דיפלומטיים, בערוצים החשאיים ואם יהיה צורך, גם בפעולות מבצעיות.

''הציבור הישראלי וגם העולם חייבים לדעת שהנהגת המדינה פועלת בקור רוח, עם יד יציבה על ההגה, עבור טובתה של ישראל, ולא חלילה לאור נושאים אישיים ומשפטיים כאלו ואחרים. אנחנו נעשה כל מאמץ להבטיח שנקים ממשלה אחראית הנשענת על אמון רחב של הציבור, ולהימנע מבחירות בפעם השלישית בתוך שנה".

גנץ התייחס גם לקשר בין ישראל ליהדות התפוצות ולאירועי האנטישמיות האחרונים ואמר, כי בכוונתו לעבוד ביחד עם כל המדינות הרלבנטיות בכדי לשמור על ביטחון יהודים בעולם.

"כשאהיה ראש ממשלה אאמץ אל לבי את כל הזרמים ביהדות. אקדם את יישום מתווה הכותל", הבטיח יו"ר כחול לבן.