בית קפה
בית קפהצילום: איסטוק

רשת ארומה תל אביב החליטה לסיים את ההתקשרות עם הזכיין ועם עובד נוסף בסניף שבו הורעלו שני לקוחות הרשת לאחר שאכלו טונה.

הרשת פרסמה היום (שלישי) את ממצאי תחקיר האירוע ואת המסקנות שהתקבלו בעקבותיו.

''ביום 15.10.19 נודע לנו כי שני אנשים אושפזו באיכילוב לאחר שאכלו מנת טונה בסניף. מיד עם היוודע דבר האירוע, הופסקה מכירת הטונה בסניף המדובר. מאותו יום ועד היום הסניף סגור ואינו פועל", סיפרו ברשת.

עוד באותו היום הוחלט על הפסקת מכירת הטונה בכלל סניפי הרשת, עד לקיום תחקיר מקיף אודות האירוע.

בבדיקה שערך משרד הבריאות בסניף נמצא כי המקרה אירע, ככל הנראה, מאחסון לקוי של טונה למסעדות המשווקת באריזות במשקל 2 ק״ג.

''בנוסף נמצאו בסניף, בתחקיר שערכנו, ליקויים נוספים, ובהם 1. תקלת חשמל שהתרחשה מחוץ לשעות פעילות הסניף והשביתה מספר מערכות, לרבות מערכות קירור. 2. אי בהירות בסניף בנושא אופן השימוש בטונה''.

''ארומה תל אביב'' קיבלה שורת החלטות: ''הזכיין המנהל של הסניף מסיים את תפקידו ברשת לאלתר. אנחנו עוברים מיידית מרכישת טונה בחבילות ענקיות לרכישת טונה במארזים אישיים וקטנים שייפתחו רק לאחר ההזמנה. בדיוק כמו בבית. רק לאחר שתזמינו כריך או סלט טונה, נפתח עבורכם בלבד אריזה אישית ובטוחה לחלוטין למאכל.

בנוסף, לכל מקררי הרשת יתווספו גלאים שיתריעו על תקלת טמפרטורה. גלאים אלה יתריעו על תקלות קירור שמתרחשות גם בשעה שהסניף סגור.

''בכדי לשפר את השיח עם לקוחותינו, ועל מנת שנוכל לקבל מכם דיווחים על כל תקלה באופן מיידי, הוספנו באפליקציה שלנו מייל מיוחד - מייל אדום לשירות - בו תוכלו לדווח לנו על כל תקלה ואנו נטפל בה מיידית''.

ברשת מספרים כי בוצעו בדיקות מקיפות בכל הסניפים, ''לקחנו דגימות מזון לבדיקה במעבדות מיוחדות, ריעננו את נהלי התברואה לכלל העובדים וקיימנו בקרות קפדניות של חברות חיצוניות.

''לקוחות יקרים, אנו רואים את האירוע בחומרה רבה ושבים ומתנצלים בפני הלקוחות על שאירע. אין ולא יהיה מקום לתקלות מסוג זה ברשת שלנו. בריאות הציבור וטריות המזון הן הדבר החשוב לנו ביותר.

''רשת ארומה בתל אביב קיימת כבר כ-30 שנה והפכה לחלק בלתי נפרד מההוויה הישראלית. מאות עובדים מסורים משרתים אתכם שנים על גבי שנים ומספקים לכם עשרות אלפי מנות מזון ביום. בשם הנהלת ועובדי הרשת, אנחנו מודים לכם על שאתם ממשיכים לפקוד את סניפי הרשת למרות הסערה התקשורתית. האמון שלכם אינו מובן מאליו מבחינתנו.

''אנו מחויבים לכם ומבטיחים כי נדע להשתפר למענכם, על מנת שתוכלו להמשיך לשתות את הקפה שלכם ולהנות מאוכל ישראלי טרי ואיכותי", הוסיפו ברשת ''ארומה תל אביב''.