תקיפת הרב בגרמניה: התוקפים שתקו בחקירה, התיק נסגר

אחרי יותר מחודשיים של חקירה, החליטה המשטרה בברלין לסגור את התיק נגד תוקפי רבה הראשי של העיר, מחוסר ראיות. "זה רגע עצוב".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ל' בתשרי תש"פ

נשיא גרמניה עם הרב טייכטל
נשיא גרמניה עם הרב טייכטל
צילום: הקהילה היהודית בברלין

משטרת גרמניה סגרה את תיק החקירה נגד ארבעה מוסלמים שתקפו את שליח חב"ד בברלין ורבה הראשי של העיר, הרב יהודה טייכטל, מחוסר ראיות.

לטענת המשטרה, חוקריה לא הצליחו לאסוף ראיות משום שהתוקפים שמרו על זכות השתיקה.

הרב יהודה טייכטל מסר בתגובה, "משטרת ברלין הודיעו לי כי זיהו את החשודים, ממוצא מוסלמי, אולם לאור העובדה שהם שמרו על זכות השתיקה - הם נאלצים לסגור את התיק. זה רגע עצוב".

"אמרתי לגורמים במשטרה שהגיע הזמן לשנות את ההגדרה המשפטית והתמוהה הזו, שלא תאפשר יותר לחשודים במקרי אנטישמיות לשמור על זכות השתיקה", הוסיף הרב טייכטל.

לאחר התקיפה, במחווה נדירה ויוצאת דופן, הגיע נשיא גרמניה פרנק-וולטר שטיינמאייר לביקור אישי בביתו של הרב.

הנשיא הגרמני אמר בפתח ביקורו המיוחד, "באתי הנה לומר שבגרמניה אין שום מקום לאנטישמיות. אני פה גם להצהיר זאת וגם כדי לבקר חבר".

הנשיא הגרמני סיפר שחזר משליחות מחוץ לגבולות המדינה והיה חשוב לו להגיע לביתו של הרב.

"השיטה של המנהיג שלנו, הרבי מליובאוויטש, זה להפוך חושך לאור", אמר הרב טייכטל לנשיא הגרמני והציע לו לאמץ את החלטת הרבי על "רגע של שתיקה" בבתי הספר במדינה.

במהלך הביקור ביקש הנשיא לשמוע על הפעילות להאדרת החיים היהודיים בעיר. הנשיא האזין ברוב קשב למסרים מעוררי ההשראה ובסיום העניק לו הרב טייכטל דולר של הרבי מליובאוויטש.

"הנשיא מאוד התרגש", סיפר הרב טייכטל.