נתניהו: גנדי הבין שפרעות תרפ"ט אינן תקרית חולפת

ראש הממשלה נתניהו התייחס למורשתו של רחבעם זאבי בטקס האזכרה הממלכתי בהר הרצל, ובישר כי חלה התקדמות בתכנית להקמת מרכז הנצחה לזכרו

ניצן קידר - ערוץ 7 , ל' בתשרי תש"פ

נתניהו: גנדי הבין שפרעות תרפ"ט אינן תקרית חולפת-ערוץ 7
נתניהו באזכרה לגנדי בהר הרצל
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו בישר היום (שלישי) בטקס האזכרה הממלכתי לרחבעם זאבי ז"ל בהר הרצל שבירושלים על התקדמות בתכנית להקמת מרכז הנצחה לזאבי בשומרון.

"היום אני יכול לבשר שהתכניות לבניית מרכז הנצחה לגנדי בברקן בשומרון – מתקדמות משמעותית. משרד ראש הממשלה חתם לפני חודש על הסכם התקשרות עם המועצה האזורית שומרון, בנוגע להקמת מרכז המורשת הזה. העבודות בשטח יחלו בחודשים הקרובים – וגנדי, עם רעייתו הנאמנה והבלתי נשכחת יעל - יונצחו בשומרון שאותו אהבו בכל לבם", סיפר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף, "גנדי תמיד הדגיש את הלקח של מאורעות הדמים - איננו יכולים להפקיד את ביטחוננו בידי זרים. רק כוח-מגן חזק שלנו יבטיח את קיומנו לדורי דורות".

"גנדי הבין שפרעות תרפ"ט אינן תקרית אקראית, תקרית חולפת. להפך - הטבח הקשה מלמד על מהות הסכסוך בינינו לבין שכנינו, אלה שמסרבים בעקביות זה 100 שנים להכיר בזכותה של מדינת-הלאום של העם היהודי", הדגיש ראש הממשלה.

לדבריו, "דווקא בשעה שמתחוללים שינויים בעניין הזה, שינויים אפילו גדולים מאוד, אצל כמה משוכני המזרח התיכון, דווקא ההתמדה הזאת אצל שכנינו המיידיים – מראה עד כמה הסרבנות הזאת עמוקה. הם אמנם מסרבים – אבל לא בחסדם אנחנו חיים פה".

"קיומנו מותנה בנכונות שלנו להמשיך להיאבק על עצמאותנו, על קיומנו, על מדינתנו – מצוידים בנשק עוצמתי, חדורים בצדקת הדרך, ונחושים להמשיך בבניין המדינה שהישגיה הם לפלא בעיני האומות", חתם נתניהו.