ח"כ טרופר: עודה לא יישב בממשלה שלנו

טרופר האשים את החרדים שמסרבים להגיע לפגישות עם כחול-לבן. "אלו שמתלוננים על חרמות לא מגיעים לפגישות. לפיד לא מחרים את החרדים".

מיכל לוי , ל' בתשרי תש"פ

החרדים מחרימים. חילי טרופר
החרדים מחרימים. חילי טרופר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

בצל הוויכוח הפנימי ב'כחול-לבן' סביב האופציה של הקמת ממשלת מיעוט, אמר היום (שלישי) ח"כ חילי טרופר מ'כחול לבן' כי "יש לקוות שלא נגיע לאופציה שלא טובה לישראל", כלשונו.

בדבריו האשים את ראש הממשלה נתניהו בכך שאינו חפץ באחדות. "מהיום הראשון, גנץ דיבר על ממשלת אחדות. הוא הגיע לפגישות הראשונות עם נתניהו עד שהבנו שנתניהו לא באמת רוצה ממשלת אחדות. אנחנו עדיין לא מזהים שנתניהו רוצה ממשלה כזו", אמר טרופר בראיון ל'קול ברמה'.

טרופר האשים את החרדים על סירובם להגיע לפגישות מו"מ עם כחול-לבן. "השאיפה זו ממשלה עם הליכוד ואחר כך אחרים ישתתפו. לצערי אלו שמתלוננים על חרמות לא מגיעים לפגישות, יאיר לפיד לא מחרים את החרדים. מפלגות שלא יקבלו את ישראל יהודית ודמוקרטית לא יהיו חלק מהממשלה, איימן עודה לא ישב בממשלה שלנו".

"אם ממשלת אחדות לא תוקם, נעשה הכל למנוע בחירות שלישיות, כל האפשרויות על השולחן, אני מקווה שלא נגיע לאופציה הזו שלא טובה לישראל", טען טרופר, "אנחנו רוצים לשבת עם החרדים ולצערנו הם מסרבים להגיע לפגישה. אנחנו לא נחרים את המפלגות החרדיות. כולם יצטרכו להתפשר גם אנחנו וגם החרדים".

לדבריו, "במהלך ה28 ימים הקרובים ננסה להעביר חוקים לטובת מדינת ישראל ואם יהיה רוב לחוק הגיוס בוועדת ההסכמות ננסה להעביר אותו, אך אני לא בטוח שיש לזה רוב, כי לא ידוע לנו מה עמדת הערבים בעניין".