נבחרת ברזיל ניצחה את ישראל בחיפה

משחק הידידות שנערך במסגרת "משחק השלום" בין נבחרות כוכבי העבר של ישראל וברזיל הסתיים בניצחונם של האורחים מדרום אמריקה בתוצאה 4:2

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בתשרי תש"פ

בניון ורונאלדיניו. הברזילאי ניצח
בניון ורונאלדיניו. הברזילאי ניצח
צילום: יח"צ

חגיגה ברזילאית בחיפה. הפעם האחרונה בה הגיעה נבחרת הכדורגל של ישראל לשחק מול הנבחרות הטובות בעולם הייתה במונדיאל 1970 במקסיקו. מאז, כל שנה נכשלת מחדש הנבחרת הלאומית בניסיון להתמודד מול הנבחרות הטובות ביותר בעולם.

הערב (שני) זכתה נבחרת ישראל לכבוד המיוחל כשזו שיחקה מול לא אחרת מאשר נבחרת ברזיל. אך עם כל הכבוד, גם הפעם אין זה היה במסגרת טורניר כדורגל בינלאומי, כשזה התקיים במסגרת "משחק השלום" שנערך באצטדיון סמי עופר שבחיפה.

למעשה, היה זה משחק בין כוכבי שתי הנבחרות כשמהצד הברזילאי הגיעו שחקנים אגדיים כמו רונאלדיניו, קאפו, ריבאלדו, קאקה, בבטו, רוברטו קרלוס ועוד ומהצד הישראלי היו אלו משה סיני, רונן חרזי, יניב קטן, יוסי בניון ועוד.

ולמרות כל זאת, הפערים בין שתי הנבחרות שוב בלטו כשמעל כולם היה זה קאקה שפרש ממשחק פעיל לא מזמן. גם במשחק ידידות, כשלא מעט שחקנים חצו את גיל ה-40 בסגל השחקנים המצומצם שלהם, הצליחו האורחים מברזיל לצאת עם ידם על העליונה כשניצחו בתוצאה 4:2.

הברזילאים עלו ראשונים על לוח התוצאות כשבבטו כבש לאחר בישול בדקה ה-5 של קאקה. רונן חרזי האגדי השווה את התוצאה כעבור 7 דקות עם שער שהזכיר את ימיו היפים בבית"ר ירושלים לאחר בישול של משה סיני, שחקן העבר הגדול ביותר בתולדות הפועל תל אביב והמבוגר מבין כל שחקני הנבחרות כשהוא בן 48.

בדקה ה-18 קבעה ישראל מהפך לאחר מהלך יפה בין יוסי בניון ליניב קטן, מהלך שהזכיר את ימיהם הגדולים יחד במדי מכבי חיפה. גם מהלך זה לא גרם לאוהדי חיפה הרבים שפקדו את האצטדיון הביתי שלהם להפסיק ולשרוק בוז בכל נגיעה בכדור של בניון, זכר לפרידה הסוערת מהמועדון הירוק לפני 4 שנים.

בדקה ה-27 הקוסם שוב פעל. קאפו העביר כדור יפה לצד השני של רחבת ישראל, ריבאלדו הוריד ופירגן לרונאלדיניו, והפנומן הברזילאי כבש בקלילות ועשה שיוויון שהחזיק מעמד עד להפסקת המחצית.

נגמר? לא אם זה תלוי בקאקה, הטוב שבשחקני שתי הנבחרות. בעיטה מדוייקת ואדירה של הקשר המצויין הכניעה את ישראל והיתרון חזר לברזיל.

זאהי ארמלי בן ה-62, חלוץ העבר של מכבי חיפה קיבל דקות משחק בניסיון להשוות את התוצאה, אך המילה האחרונה הייתה של האורחים מברזיל כשאמרוסו הצטרף לרשימת הכובשים לאחר שעבר בקלות את לירן שטראובר וקבע - 4:2 במשחק הידידות מול אגדות נבחרת ישראל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il