פרובוקציה בכותל המערבי

עשרות נשות הכותל מלוות בראשי התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית הגיעו לתפילת ראש חודש וניסו להכניס ספרי תורה. סדרני הכותל מנעו מהן.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , א' בחשון תש"פ

עשרות נשים מעמותת ''נשות הכותל'' הגיעו הבוקר (רביעי) לתפילת ראש חודש ברחבת הכותל המערבי יחד עם ראשי התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית.

הנשים ביקשו להכניס ספרי תורה אל עזרת הנשים, אך סדרני הכותל המערבי מנעו זאת מהן. כניסתן הותרה רק כאשר הושארו הספרים בחוץ.

בקרן למורשת הכותל המערבי הגיבו: ''סדרני הקרן למורשת הכותל עשו כל שביכולתם על מנת למנוע התנגשות אלימה בין הצדדים. סדרני הקרן נאבקו על מנת למנוע חילול ספרי תורה ונפילתן וקראו לנשות הכותל להחזירן לעזרת ישראל.

''הקרן למורשת הכותל המערבי קוראת לכל הנוגעים בדבר לפעול על מנת להרחיק מהכותל כל ניסיון לפרובוקציה, ולהשיב לכותל המערבי את מעמדו כמקום מאחד ומלכד", אמרו בקרן.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, הגיב: "כמו בכל ראש חודש, גם החודש הגיעו חבורת פורעי החוק במטרה להפר את התקנות והנהלים ולפגוע במתפללים ובמתפללות במקום. ה'תגבור' שהביאו היום קבוצת הנשים הקיצונית והשולית רק מעיד, פעם נוספת, על מגמותיהן האמיתיות - שינוי הצביון היהודי של המדינה''.