גדעון סער יתבע את יאיר נתניהו?

סער דרש לקבל את תמלילי חקירתו במשטרה של יאיר נתניהו, לאחר שפורסם כי יאיר אמר לחוקרים שסער ''אנס'' אישה.

ערוץ 7 , א' בחשון תש"פ

גדעון סער יתבע את יאיר נתניהו?-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) פנה אל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בבקשה שינחה להעביר אליו קטעי תמליל חקירתו במשטרה של יאיר נתניהו.

בחדשות 12 דווח אמש (חמישי) כי בנו של ראש המשלה אמר לחוקרי המשטרה "את גדעון סער שאנס את המזכירה שלו וסידר לה תפקיד כדי שתשתוק, ואתם יודעים את הסיפור עם גדעון סער, אתם לא חוקרים כי זה לא מעניין".

לפי סער, מדובר בעלילת שקר בדויה שלא היתה ולא נבראה. הוא דורש לקבל את תמליל החקירה ''לצורך הגנה על שמו הטוב''.

בנו של ראש הממשלה נחקר במשטרה במסגרת חקירת תיק 4000, פרשת וואלה-בזק, חקירה שבסיומה החליט היועמ"ש לסגור את התיק נגדו.

החקירה עצמה היתה סוערת מאוד ונתניהו הבן תקף במסגרתה בחריפות גורמים שונים וכינה אותם בכינויי גנאי.

את המשטרה כינה יאיר נתניהו "שטאזי, גסטפו" והוסיף "זה מה שיש לי להגיד, או.קיי, מדינת משטרה, מאפיה. סליחה, אתם לא מתנהגים כמו מאפיה כי אפילו במאפיה לא מערבים נשים וילדים, בושה וחרפה".

על ניר חפץ אמר נתניהו הבן, "בנאדם שאתם כל כך בונים עליו, ששמעתי שהוא הרג חייל וגרר את הגופה שלו על פסי הרכבת כדי להשחית אותה כדי שלא ידעו שהוא הרג אותו, זה המודל הגדול שאתם נשענים עליו, פאר היצירה".

יאיר נתניהו הבהיר לחוקרים שהוא לא נותן לאיש מדובריו של ראש הממשלה להסות אותו, "להסות? אתה מדבר כאילו שאני איזה כלב שמשתיקים אותו, טוב שלא אמרת לי שנותנים לי איזה מכה, איזה מילים, להסות, אני לא איזה כלב שמשתיקים אותו. או.קיי? אף אחד לא העז להשתיק אותי, בטח לא ליד אבא שלי, נראה לך שמישהו שהוא עובד של אבא שלי יעז להשתיק אותי הבן לו, נראה לך הגיוני?".

תגובתו של עורך הדין אילן סופר, בא כוחו של ניר חפץ: "דברי בלע והסתה מופרכים וחולניים אלה, ככל שנאמרו, יטופלו על ידנו במקום הראוי להם - ערכאות משפטיות".

תגובתו של יאיר נתניהו: "השימוש בהדלפות פליליות ומגמתיות מחקירתו של יאיר שהתיק בעניינו נסגר, הוא המשך של מסע הציד נגדו ונגד משפחת נתניהו, וניסיון מכוער לעשות לו שיימינג".