ד"ר מרדכי קידר, מרצה באוניברסיטת בר-אילן, נאם אמש (שלישי) בהפגנת תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו שהתקיימה בכיכר גורן בפתח תקווה.

קידר אמר כי יגאל עמיר הוא ככל הנראה לא האדם שרצח את ראש הממשלה יצחק רבין ז''ל. "לפני 24 שנים קרה הרצח של יצחק רבין ראש הממשלה ז"ל, והניסיון להסתיר את מה שקרה אז נמשך עד היום הזה", אמר קידר. "האשמת הימין ממשיכה עד היום הזה. ואיך אני יודע שזו השתקה? 25 שנה הייתי בחיל המודיעין. ראיתי עשרות אלפי מסמכים שכתוב עליהם 'סודי ביותר'".

"למה 'סודי ביותר'? ביטחון מקורות, לא לשרוף מקורות. גם מסמכים לא חשובים - 'סודי ביותר'. גבירותיי ורבותיי - חלקים גדולים מחקירת רצח רבין נמצאים עד היום כמסמכים סודיים ביותר".

לדברי קידר, "האדם שרצח את רבין היה אדם שראשי התיבות של שמו הן י"ר. מי שעמד מאחורי העניין הזה הוא כנראה פוליטיקאי מוביל, שרצה לחסל את רבין מכיוון שהוא רצה לצאת מהסכמי אוסלו".

"אני קורא מכאן להסיר את הכותרת השקרית 'סודי ביותר' מעל המסמכים שלא משתלבים עם התאוריה שהימין רצח את רבין. 24 שנים שהימין ואוניברסיטת בר אילן מוכפשים, בגלל מה שאולי לא יגאל עמיר עשה. הוא יושב בכלא בבידוד, למה בבידוד? כדי שלא יגיד את האמת לאף אחד. גבירותיי ורבותיי, מכאן לחקירה האמתית על רצח רבין".