הרב פירר ביקש "בלי זמרות" ועורר סערה

ערב התרמה לאגודת עזרא למרפא שיכלול מופע מחווה לזמר שלמה ארצי, עורר סערה לאחר שהתברר שלא יכלול זמרות - לבקשת פירר

בן שאול , א' בחשון תש"פ

הרב פירר ביקש "בלי זמרות" ועורר סערה-ערוץ 7
הרב פירר
Photo by Mark Neyman/GPO/Flahs90

במסגרת ערב ההתרמה השנתי לאגודת 'עזרה למרפא' בראשותו של הרב אלימלך פירר שיתקיים בחודש הבא, ייערך מופע מחווה לשלמה ארצי החוגג חמישה עשורים של קריירה.

האירוע יתקיים בהיכל התרבות בתל אביב, בהשתתפות התזמורת הפילהרמונית, במעמד נשיא המדינה ריבלין ובהנחיית אייל קיציס ואורלי וילנאי.

אמש נחשף ב'ערב טוב עם גיא פינס' כי למרות שמדובר באירוע המיועד לציבור חילוני - רשת מועדוני זאפה משווקת את המופע כערב פתוח לקהל הרחב - ולבקשת הרב פירר המופע לא יכלול זמרות. בתגובה לדברים הבהירה וילנאי כי תשקול את השתתפותה, וכך גם אומנים נוספים כמו עילי בוטנר.

"אין שום בעיה של הדרת נשים בקהל", אמר חיים שמש, המנהל האמנותי של האירוע, "הרב ביקש לכבד אותו בעניין הזה שנשים לא תשרנה במופע. באחת הפגישות הראשונות של ההפקה שחשבנו מה רוצים לעשות, נאמר שלרב יהיה קשה אם נרצה שנשים ישירו, לא חשבתי פעמיים והמשכתי הלאה. כיף לי לכבד את הרב מכיוון שאני אומר לך, הוא עושה מעשים שלא הממשלה ולא הממסד ולא משרד הבריאות, אף אחד לא מסוגל לעשות".

מנחם גשייד, עוזרו ודוברו של הרב פירר, אמר בתגובה: "הרב אלימלך פירר ימשיך להעניק את שירותיו ושירותי אגודת עזרה למרפא, לכל הפונים לסיוע, ללא הבדל גזע דת או מין, כפי שפועל במסירות אינסופית בארבע העשורים האחרונים למאות אלפי פונים בהתנדבות מלאה. הרב פירר מכבד כל אדם וגאה בהיותו יהודי שומר תורה ומצוות".

יו״ר אגודת ידידי עזרה למרפא המארגנת את האירוע, אפי הרשקוביץ, מסר בתגובה: "חברי האגודה מקיימים אירוע פתוח לציבור, שיש בו כדי להמשיך ולממן את פעולות האגודה הניתנים חינם לכל הפונים, נשים וגברים. צר לנו שיש המנסים לפגוע בפעילות קודש זו. אגודת הידידים מודעת לכך שאלולא זו דרך חייו האישית של הרב, כתבה זו לא הייתה משודרת.

"אנחנו דוחים על הסף כל ניסיון ליצור שיח מפלג ופוגעני. האירוע הוא ביטוי לנתינה, לשותפות ולערבות הדדית בין כל רובדי האוכלוסייה בישראל. אנחנו מזמינים את הציבור להשתתף באירוע יוצא דופן, מהנה ומאחד".