סרט חדש: שנות חיינו היפות

הסרט החדש שכתב וביים קלוד ללוש, מפגיש אותנו עם שתי דמויות שפגשו אחד בשנייה לפני שנים רבות. סיפורם של בני גיל השלישי

תגיות: סרטים
קובי פינקלר - ערוץ 7 , א' בחשון תש"פ

שנות חיינו היפות
שנות חיינו היפות
צילום: סרטי יונטייד קינג

כשקלוד ללוש גם כתב את התסריט וגם מביים, התוצאה כבר מראש צפויה להיות טובה.

הבמאי שנולד בשנת 1937 בצרפת לזוג מהגרים יהודיים-אלג'יראיים, הפך כבר בראשית דרכו לאחד היוצרים הגדולים של הקולנוע הצרפתי והוא מיטיב להביא את סיפורם של בני גיל השלישי, אולי גם מפאת גילו ורגישותו לנושא.

הסרט החדש שכתב וביים שנות חיינו היפות, מפגיש אותנו עם שתי דמויות שפגשו אחד בשנייה לפני שנים רבות. גבר ואישה שהרומן בינם הפך לסרט אייקוני שהגדיר מחדש מהי רומנטיקה בקולנוע.

ז'אן-לואי, נהג מרוצים לשעבר, הוא כיום קשיש שאיבד את דרכו בתוך נבכי זיכרונותיו. בנו של ז'אן-לואי מחליט לאתר את אן, אהובתו הנושנה של אביו, בניסיון להפגיש אותם מחדש ולהביא לסגירת המעגל של סיפור אהבתם.

הבעות הפנים והחיוכים היפים ולמאי הערגה, שמחליפים ז'אן-לואי טרינטינאן ואנוק איימה (אנה) הן הדרמה הגדולה ביותר שניתן לתאר על גבי המסך.

ז'אן לואי-טרנטיניאן, הוא מהבולטים בשחקני הקולנוע האירופאי של החצי השני של המאה ה-20 ואף זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל קאן, פרס הסזאר ופרס לומייר.

אנוק איימה"אנה" גם היא מהכוכבות הגדולות ביותר של הקולנוע הצרפתי וגם היא זכתה בפרס גלובוס הזהב עבור הופעתה ב"גבר ואישה" של קלוד ללוש.

המפגש המיוחל בין השניים, למרות כל השנים שחלפו מאז פגישתם הקודמת, יוצר סרט מקסים שמתהדר באהבת חיים סוחפים. השיא הוא כאשר המפגש ביניהם ממשיך את הרומן מהנקודה שבה הוא נפסק…

90 דקות. דובר צרפתית, מתורגם לעברית.