יו"ר ההתאחדות לכדורגל: אורן חסון

לאחר כמעט חצי שנה ללא יושב ראש קבוע, הנהלת ההתאחדות לכדורגל בחרה באורן חסון ליו"ר החדש כש-23 הצביעו בעד ו-5 התנגדו

נרי וייס - ערוץ 7 , א' בחשון תש"פ

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל החדש
אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל החדש
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רק לפני שנה בתום מאבק ארוך נבחר יו"ר חדש להתאחדות לכדורגל במקומו של עופר עיני. היה זה שינו זוארץ כשזה נבחר בתום מאבק ארוך ומייגע. שלושה חודשים עברו וזוארץ התפטר מתפקידו בשל חילוקי דעות ומאבקי כוחות רבים.

היום (רביעי), כמעט חצי שנה לאחר שעזב באופן סופי את תפקידו וכשההתאחדות התנהלה ללא יו"ר קבוע, נבחר היו"ר החדש בדמותו של אורן חסון, יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל לשעבר.

חסון נבחר לתפקיד לאחר זמן רב בו חיפשו דמות שתאייש את התפקיד הבכיר ביותר בכדורגל הישראלי ובתום מאבקים רבים על התפקיד היוקרתי, כשבהצבעה החשאית שנערכה היום בחרו בו 23 מתוך 28 חברים וחברות ו-5 נוספים התנגדו.

"אני רוצה להודות לחברות וחברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל שבחרו בי ליושב ראש ההתאחדות", אמר חסון בעת היבחרו. "אני אעשה כמיטב יכולתי לתת מכל ניסיוני ומרצי על מנת לסייע לכדורגל. אני מאמין בכדורגל ככלי חינוכי ומשאב חשוב ולאומי. אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו יחד עם כל חברי הנהלת ההתאחדות כדי לשפר את הכדורגל הישראלי".

"ממש לא מפריע לי שלא נבחרתי פה אחד, אלו בחירות דמוקרטיות וכל חבר הנהלה מצביע לפי צו מצפונו. אני מבטיח לשתף פעולה עם כולם, גם מי שהצביע בעד וגם מי שהצביע נגד. חזרתי לכדורגל כי אני אוהב את הכדורגל ומחובר לכדורגל, יחד עם זאת אני צריך ללמוד ולהכיר את המערכת. בשלב הזה אני מבקש לקחת כמה שבועות כדי ללמוד את העסק לעומק ואני מניח שלאחר מכן אנחנו נעשה תכניות מסודרות".

אחת מההחלטות שאותה יצטרך לקבל חסון עם כניסתו לתפקיד היוקרתי הינה סוגיית מעמדו של מאמן נבחרת הכדורגל של ישראל, האוסטרי אנדי הרצוג. עם זאת, חסון הצהיר כי יתפנה קודם ללמוד את התפקיד החדש ורק אח"כ יקבל החלטות. "אין לי שום כוונה לקבל החלטות לפני שאלמד את המנגנון שנקרא ההתאחדות לכדורגל, ורק אז נקבל החלטות".

יו"ר המנהלת, ארז כלפון שהחליף את חסון, ברך את חברו על כניסתו לתפקיד החדש כשאמר: "אני מבקש לברך ולאחל הצלחה רבה לידידי, מר אורן חסון, שכיהן כמנכ"ל ויו"ר מנהלת הליגות וכעת מונה לתפקיד יו"ר ההתאחדות".

"להתאחדות ולאורן תפקיד משמעותי וחשוב בקידום נבחרות ישראל, הילדים והנוער. אין לי ספק שביחד נוכל לפעול בשיתוף פעולה מלא לקידום הענף. אתגרים רבים ממתינים לכולנו ואני בטוח שבכוחות משולבים נצליח להצעיד את הכדורגל הישראלי קדימה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה את חסון על היבחרו ליו"ר ההתאחדות לכדורגל כשזו שוחחה איתו וקבעה להיפגש איתו בקרוב כדי לדון בתוכניות עבודה לקידום הכדורגל הישראלי.

"אני מברכת על הבחירה באורן חסון כיו"ר ההתאחדות לכדורגל. אין לי ספק כי ניסיונו כיו"ר ומנכ"ל מנהלת הליגה בעבר יחד עם ניסיונו הניהולי מעולם העסקים יסייעו לו בניהול ההתאחדות והובלתה אל מול האתגרים הרבים העומדים בפניה ולמימוש המלצות הוועדה האסטרטגית שהקמתי לקידום הענף. הצלחתך היא הצלחתנו, ואני כאן לכל סיוע שידרש".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il