מסיימי קורס קצינים. ארכיון
מסיימי קורס קצינים. ארכיון צילום: דובר צה"ל

שליחות. מדברים הרבה על הערך הזה בבה״ד 1. יצאתי לקורס קצינים כי אני אוהב לתרום מעצמי ולתת כמה שיותר בכל מסגרת שאני נמצא בה. בשבילי זה לא מתחיל מהצבא, אלא עוד הרבה לפני.

עוד בתקופת התיכון כבר בחרתי להתנדב במד"א וב״כנפיים של קרמבו״ ואהבתי לתת מעצמי ולקבל את התחושה הטובה הזאת כאשר אתה עוזר לאנשים.

המחשבה לראות אנשים מתקדמים בחיים שלהם והכרת התודה הזאת מהציבור שווה את הכל, יש לך חלק גדול בזה וזו תחושת סיפוק שאין לתאר אותה.

כשהתגייסתי, מהרגע הראשון בער בי הרצון להיות מפקד כיתה, סיימתי מסלול ויצאתי לקורס מ״כים. סיימתי את הקורס וקיבלתי כיתה שאיתה סיימתי את כל הדרך עד מסע הכומתה.

ראיתי בצורה הטובה ביותר מה זה להוביל מחלקה ומה המשמעות כאשר יש חיילים מאחוריך. אתה משפיע עליהם בדברים הקטנים ועובר איתם את השינוי. זה מה שגרם לי לצאת לקורס קצינים.

בקורס הקצינים אתה נפגש עם כל החיילות והחטיבות ושם חיים ביחד במשך שמונה חודשים. כל אחד מהחיל והחטיבה שלו מביא איתו אווירה מיוחדת והרגשה שכולם פה בשביל לתת מעצמם למען המדינה ולמען החברה.

בבה״ד מביאים לך מרצים שונים, בין אם אנשי חינוך ובין אם אנשי צבא. מכל שיחה אפשר ללמוד כל כך הרבה, להחכים ולהתפתח מחדש.

בין כל הדברים בבה"ד, למדתי שהנתינה למען הכלל ולמען המדינה שלך לעולם לא נגמרת ולעולם לא נפסקת. תמיד אפשר למצוא איפה לתרום ולתת עוד מעצמך למען החברה. החיים יחכו, שום דבר לא יברח ואם נאמין הכל אפשרי.