תח"צ מוזל - גם למחזיקי טלפון כשר

משרד התחבורה ינגיש בקרוב את מערכת התשלום המוזל בתחבורה ציבורית גם עבור אלו שאין ברשותם טלפונים חכמים

בן שאול , ב' בחשון תש"פ

תח"צ מוזל - גם למחזיקי טלפון כשר
תח"צ מוזל - גם למחזיקי טלפון כשר
צילום: Zack Wajsgras/Flash90
בכירים במשרד התחבורה מסרו אמש לח"כ יעקב יעקב אשר (יהדות התורה) כי בימים אלו נבחנים פתרונות מעשיים להנגשת מערכת הוזלת תשלומי הנסיעות על התחבורה הציבורית שיובילו למהפכת המחירים בקרב כלל האוכלוסייה באופן שוויוני.

לדבריהם, בסוף כל חודש יוכלו הנוסעים לבחור את אופציית התשלום המוזל והנוח ביותר עבורם באמצעות כרטיס הרב קו.

אחת ההצעות הבולטות שנבחנות היא חלוקת צמיד זיהוי טכנולוגי באמצעותו יוכלו הנוסעים לתקף את הנסיעות שיצברו ביישומון על גבי הצמיד ולבחור את תעריף התשלום בסוף כל חודש.

"בקרוב מאד צפוי משרד התחבורה להודיע לציבור על אפשרויות ההנגשה של המערכת שתותאם גם עבור אלו שאין ברשותם טלפון חכם", הובהר לאשר.

כזכור, לפני מספר שבועות פנה חה"כ אשר לשר התחבורה סמוטריץ' ובירך על פרויקט 'מהפכת המחירים' שיצא לדרך ועתיד לפעול באמצעות יישומון ייעודי שיצבור את מספר הנסיעות ויאפשר לנוסעים לבחור בסוף החודש את תעריף התשלום המוזל והנכון עבורם אך הדגיש כי יש טעם לפגם ופגיעה בציבור גדול בשל העובדה כי ההוזלה מותנית בכך שלנוסע יש 'טלפון חכם' שעליו יותקן היישומון.

בכך, אמר אשר, היא מדירה נוסעים רבים שלא יוכלו להנות מתשלום מופחת רק בשל כך שאין ברשותם טלפון חכם כמו אוכלוסיות מוחלשות וקשישים, וכן רבים מהמגזר החרדי הנמנעים משימוש בטלפונים חכמים ולמרבה האירוניה, ציבורים אלו נשענים ברובם על שירותי התחבורה הציבורית".