מוטי יוגב: מפלגות ייעלמו בבחירות שלישיות

ח"כ יוגב בראיון לערוץ 7 על הפלונטר הפוליטי, ד"ר מרדכי קידר, פגישת גנץ-איימן עודה והתנהלות הפרקליטות כלפי רה''מ ועוזריו.

תגיות: מוטי יוגב
חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בחשון תש"פ

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) סייר היום (חמישי) בנגב כחלק מפעילותו להרחבת ההתיישבות בדרום הארץ.

בשיחה עם ערוץ 7 הוא סיפר על מאמצים להביא עוד ועוד משפחות להתגורר באזור, התייחס לפלונטר הפוליטי וגם לסערה סביב נאומו של מרדכי קידר בהפגנת התמיכה בנתניהו.

"הגעתי היום לסיור בנגב וביקור בערים דימונה, ערד וירוחם. מרחבי הנגב מחזונו של בן גוריון ממשיכים לקרוא לנו הציבור הישראלי לאתגר הגדול - ישוב הנגב אבל גם ישוב הגליל ויהודה ושומרון", אמר יוגב.

''המפתח לישובה של הארץ על כל מרחביה הוא גם בהמשך קליטת עלייה. ישבתי היום עם גרעין בני עקיבא בערד, אנחנו חוברים לסוכנות היהודית ולארגון נפש בנפש כדי לחבר עוד ועוד משפחות עולים להגיע ולהיקלט בערד. גרעין בני עקיבא בערד גדל בארבע שנים האחרונות משתי משפחות לחמישים משפחות ויכול לשמש כר תמיכה לקליטת משפחות וישוב הנגב".

לדברי יוגב, "הציונות הדתית כתנועה גדולה נוגעת בהכל. אנשי ירוחם ודימונה בנו מפעלים ענקיים כמו גרעיניים תורניים, ישיבות ואולפנות, והשאלה היא איך אנחנו כגוף פוליטי מסייעים עבורם ובשבילם. אני פה לסייע ולא בפעם הראשונה יחד עם ידידי שר שלום ג'רבי כדי לחזק את התיישבות בנגב".

מה דעתך על פגישת כחול לבן והרשימה המשותפת

"אני לא מאמין בממשלת צרה על בסיס תמיכה של המפלגות הערביות. מהלך כזה לא יכול לייצר יציבות וידוע שהבעיות של מדינת ישראל הן בעיקר ביטחוניות. אנחנו מדינה יהודית ודמוקרטית ועל כן עדיף להשקיע את כל המאמצים ביצירת ממשלת אחדות לאומית על בסיס גוש הימין וכחול לבן. ואני לא פוסל שום מפלגה במרחב הציוני וזה צו השעה, משקף את תוצאות הבחירות".

גוש הימין יישאר מאוחד?

"האם אתה רואה את נפתלי בנט, איש ציוני, נכנס לממשלה בתמיכה של הערבים ובונה את עצמו כך כמנהיג לאומי? זו שאלה רטורית וזה לא שם. אני לא רואה את ליברמן וגם לא את הסיעות החרדיות תומכות במהלך כזה ולכן אני אומר שאת כל האנרגיות צריך להשקיע בממשלת אחדות לאומית רחבה וזה כנראה יקרה בשלושת השבועות האחרונים".

אתה שותף לדעת רוב הפרשנים הפוליטיים שיהיו בחירות בפעם השלישית?

"אם יהיו בחירות בפעם השלישית והמפלגות לא יהיו תלויות זה בזה אז נהיה תלויים כולנו זה לצד זה, והאזרח יחפש לא להטיב איתן. בחירות שלישיות לא בטוח שיטיבו עם המפלגות ואפילו חלק מהמפלגות ייעלמו. במקום שבו לא הרציונל מדבר אלא הדברים האישיים או פסילה של ציבורים שלמים אז יכולים ללכת לבחירות בחוסר שליטה שלנו כבני אדם.

''כמי שעוסק בנושאים חברתיים אני ער לכך עד כמה תהליכים נפגעים ותקציבים לא עוברים לבתי ספר מיוחדים, להוסטלים לנערות בסיכון, לנוער במצוקה, לגרעינים חברתיים, וכמובן למערכת הבריאות – כל המדינה בהפסקה וזה חוסר אחריות וצריך לעצור את זה וצריך להגיע לגישור. אני תומך במתווה הנשיא וחושב שצריך לראות את החצי הכוס המלאה של כל מפלגה".

מה חשבת על נאום הקונספירציה של ד"ר מרדכי קידר?

"חברי ד"ר מוטי קידר הוא איש חכם מאוד ורעיונותיו חדשניים, יחד עם זאת לא הייתי מעלה מהאוב את הפרשה הכאובה מאוד של רצח יצחק רבין שיש בה גם נסתר מסוים, אבל יש פה סמל של רצח של מנהיג - ראש ממשלה בישראל.

''מדובר במעשה חמור מאוד ששנים לקח לחברה הציונית דתית להתאושש מכך שהאשימו אותה ברצח רבין, ולא צריך לפתוח פצעים כואבים ונדע כולנו להתאחד סביב דברים ממלכתיים. אני לא חושב שאוניברסיטת בר אילן הייתה צריכה להיכנס ללחצים ולקרוא לו לוועדת משמעת ולפטרו".

לדעתך הפרקליטות רודפת את ראש הממשלה ואת אנשיו?

"ההתנפלות על ראש הממשלה ועל דובריו מריחה לא טוב. שלושה שותפים בדבר - תקשורת, פרקליטות ומשטרה, זה פוגע קודם כל בהן, כשהדברים לא באיזון ויש עליהום ותחושה של מהפכה פוליטית שלא דרך בחירות אלא דרך העולם שלישי של פרקליטות שמסרבת לקבל ביקורת ומשטרה ותקשורת זה פוגע בהן דבר ראשון.

''כל אדם זכאי עד שלא הוכח אחרת. אני מציע לשלושת הגופים למתן קצת את הביקורת ולאזן את הדברים ולא מכל עכבר נעשה הר".