נבחרת ארגנטינה
נבחרת ארגנטינהצילום: רויטרס

אחרי ימים מותחים ואינספור שינויים מאולצים, עכשיו זה רשמי - ליאו מסי ונבחרת ארגנטינה יגיעו לישראל.

בתום משא ומתן ארוך ותחרות מול מדינות רבות בעולם בעלות תקציבי ענק, הצליחה "קבוצת קומטק", להביא לישראל את נבחרות הכדורגל מהגדולות והמרגשות בעולם - נבחרות ארגנטינה ואורוגוואי.

קבוצת קומטק זו אותה הקבוצה שניסתה לפני שנה וחצי להביא את נבחרת ארגנטינה לישראל אך כשלה בשל לחצים ערבים ואיומים שהופנו כלפי הנבחרת הארגנטינאית, וכעת זו הצליחה לגרום לכך כשרכשה את הזכויות על המשחק היוקרתי בין שתי הנבחרות הדרום-אמריקאיות בעלות שלל הכוכבים.

היריבות המושבעות יפגשו על כר הדשא באצטדיון בלומפילד בתל אביב ב-18 בנובמבר 2019 בסביבות השעה 21:15, לחוויית כדורגל בלתי נשכחת, כאשר המשחק יהיה משחקן האחרון של הנבחרות לפני קמפיין מוקדמות מונדיאל 2022.

"קבוצת קומטק" תפרסם בימים הקרובים את מועד תחילת מכירת הכרטיסים, שתתבצע באמצעות חברת "לאן".

לצד מכירת הכרטיסים לקהל הרחב, יציע מיוחד יוקדש לילדים מעמותות ומהפריפריות ובראשן ילדי מרכז פרס לשלום - יהודים, מוסלמים ונוצרים, עבורם זו תהיה הגשמת חלום לראות מקרוב את כל הכוכבים הגדולים על קו הדשא.

אל קבוצת קומטק ומאמציה האדירים להביא לישראל את הנבחרות הגדולות הללו, הצטרף הפילנטרופ היהודי סילבן אדמס שכבר הנחית בארץ מספר פרוייקטים מהגדולים בעולם כמו מסע אופני הג'ירו, כוכבי NBA והקמת מפעלי ספורט חינוכיים.

היום (חמישי) הודיעו "קבוצת קומטק" וסילבן אדמס כי מאמציהם נשאו פרי וכי נבחרת ארגנטינה ונבחרת אורוגוואי, שתיים מנבחרות הכדורגל החזקות בעולם בדרך לישראל, למשחק כדורגל חד-פעמי והיסטורי שיתקיים כבר בעוד שבועיים וחצי.

הבעלים ומנכ״ל קבוצת ׳קומטק׳, דניאל בנעים סיפר כי: "אחרי משא ומתן ארוך ותחרות רבה מול מדינות חזקות בעלות תקציבי ענק מרחבי העולם, אני שמח וגאה להביא לקהל הישראלי משחק כדורגל ברמות הגבוהות ביותר. לאורך הדרך עמדנו בפני מספר מורכבויות ואתגרים, אך כעת אזרחי ישראל יזכו להפקה חסרת תקדים ולמשחק חד-פעמי".

"אני מבקש להודות להתאחדות לכדורגל על העזרה הרבה שהגישה ועל ההכרה בחשיבות קיום המשחק בישראל ומבקש לאחל הצלחה לנבחרות הצעירה והבוגרת במשחקיהן החשובים", אמר בנעים שנאלץ להקדים את המשחק בין שתי הנבחרות הגדולות ביום לאחר דרישת ההתאחדות לכדורגל בשל משחקיהן של נבחרות הכדורגל של ישראל במועד המשחק המקורי שנקבע בתחילה ל-19 בנובמבר.

איש העסקים והפילנתרופ הישראלי-קנדי, סילבן אדמס ברך גם הוא על הגעתן של שתי הנבחרות על שלל כוכביהן כשאמר: "אני שמח להביא את שתי נבחרות הענק, ארגנטינה ואורוגוואי, מפגן כדורגל יוצא דופן בפני אזרחי ישראל. משחק הענק יוביל לחשיפה תקשורתית רחבת היקף בפני מיליוני צופים בעולם ובכוונתי להמשיך לפעול להבאת אירועי תרבות וספורט גדולים לישראל כפי שעשינו בג'ירו דה-איטליה, באליפות אירופה בג'ודו, ביורו-באסקט, ובהופעת מדונה באירוויזיון".