לאה גולדין
לאה גולדין צילום: Un watch

לאה גולדין, אמו של סגן הדר ז"ל שגופתו מוחזקת בידי חמאס, התארחה הערב (מוצאי שבת) בתוכנית 'פגוש את העיתונות' עם רינה מצליח ומתחה ביקורת חריפה על התנהלות הדרג המדיני ועל מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום שלטענתה - מרמה את המשפחות.

"כבר 5 שנים ו-3 חודשים שהדר בידי חמאס, גם אורון, ובאופן עקבי יש פה מדיניות של הפקרת החיילים, פשוט לא מחזירים אותם בצורה גורפת", אמרה. "לפני שבוע כשהחזירו גופה של מחבל - חמאסניקים עטפו אותו בדגל וזאת השערורייה הכי גדולה כי בינואר 2017 הקבינט החליט שלא מחזירים גופות של חמאסניקים. הדברים פורסמו רק בדיעבד, תמיד זה מתחת לרדאר. פנינו לבג"ץ. אנחנו עברנו בג"ץ וניצחנו לפני שנה אבל זה הספיק לתקופה מסוימת, ואז האנשים חוזרים לסורם. יש פה הונאה נוראית של המשפחות. פשוט יש פה מדיניות גורפת של הפקרה. לא מבקשים אותם בכלל".

"אנחנו מקבלים רמאות", טענה גולדין. "יש פונקציה שנקראית מתאם שבויים ונעדרים, הוא כל הזמן מרמה אותנו, משקר לנו, אנחנו ביקשנו לדעת מה קרה ואיך קרה. זה פשוט הפקרה. כל מה שקורה, בכל הזדמנות ובכל יום שאפשר להגיד לחמאס או או - ולא מבקשים בכלל את החיילים. אנחנו צריכים את התקשורת - תעזרו לנו לשאול את השאלות. אני לא שלחתי את הדר לעזה. וזה לא חשוב מי תהיה הממשלה הבאה. כל ממשלה מחויבת לברית הלא רשומה שבין החיילים לבין המדינה. צוק איתן לא נגמר עד שיחזירו את אורון והדר".

בהמשך תקפה גולדין את העברת הכסף הקטרי לעזה ואמרה: "מיליונים עוברים לעזה כל חודש, אף אחד לא דורש בכלל את החיילים. 'לא תהיה הסדרה ללא החיילים' - יש את זה בכתובים, נתניהו אמר לנו את זה חד-משמעית והפרויקטים רצים וכולם חוגגים ואנחנו? בבית, פשוט מתפוצצים. הקשר עם ראש הממשלה בגדול זה פגישה אחת לחצי שנה או יותר, אבל זה בכלל לא רלוונטי ליומן האירועים, להזדמנות כל יום להחזיר את החיילים. אנחנו הצלחנו במישור הבינלאומי - לא ייתכן שנותנים להם סיוע הומניטרי בלי לדרוש את החיילים, הבאנו את האו"ם וארה"ב - כולם מסכימים שצריך להפעיל לחץ על החמאס. ומי לא בא? ביבי נתניהו ומדינת ישראל. פשוט מתעלמים ומנסים להשכיח את העובדה שיש לנו שני חיילים בעזה".

כנשאלה על המאמצים שלה להשיב את בנה אמרה: "הראש עובד, הגוף עובד - הנשמה פצועה והלב כואב. אני רצה עם סכין בלב. כי אני חינכתי את הילדים שלי לערכים של המדינה הזאת - ערבות הדדית, רעות וחסד של אמת; ופשוט יש לנו הנהגה, שמוביל אותה ביבי נתניהו, שפשוט מתכחשת לכל ערך שאני חינכתי את הילדים שלי ומבחינתנו - אנחנו דור שני לשורדי שואה. גם אני וגם שמחה, ואנחנו חונכנו שהולכים קדימה ולא מוותרים על הערכים שלנו. מה הדרך האחרת? להרים ידיים?".

ממשרד רה"מ נמסר בתגובה: "ראש הממשלה, מערכת הביטחון וצה"ל פועלים ללא לאות ועושים מאמצים רבים, גלויים וסמויים, על מנת להשיב את הבנים הביתה. מטבע הדברים, כדי לא לפגוע בערוצי המשא ומתן, לא נוכל לפרט על מאמצים אלה. ראש הממשלה, מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום וצוותו עומדים בקשר עם המשפחות והופכים כל אבן כדי להשיב את חיילי צה"ל והאזרחים משבי חמאס, וכך ימשיכו לעשות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו