לראשונה בבית שמש: מכינה קדם צבאית

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, חנכה היום מכינה קדם צבאית בעיר: "המטרה מבחינתנו היא לעודד צעירים להיות בבית שמש"ץ

ערוץ 7 , ה' בחשון תש"פ

חנוכת מכינת ידידיה בבית שמש
חנוכת מכינת ידידיה בבית שמש
צילום: דוברות עיריית בית שמש

ראש עיריית בית שמש ד״ר עליזה בלוך, סגן ראש העיר הרב ישעיהו ארנרייך וסגנית ראש העיר רינה הולנדר, חנכו היום (ראשון) את המכינה הקדם צבאית הראשונה בעיר, מכינת בני עקיבא "ידידיה", ונפגשו עם כ-50 תלמידי המכינה בגילאי 19-20.

מדובר במכינה קדם צבאית מוכרת ומתוקצבת ע"י משרד החינוך והביטחון המיועדת לתלמידים בוגרי תיכונים ומקיפים דתיים מכל הארץ.

במהלך לימודיהם במכנה, רוכשים התלמידים כלים ערכיים ומעשיים גם יחד והופכים לשותפים פעילים ויוזמים בחברה הישראלית, ולמחוללי עשייה ונתינה במעגלים השונים – האישי, הקהילתי והלאומי. זאת כחלק מלמידה משמעותית לפני הגיוס.

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך, ציינה "אני נרגשת וגאה לחנוך את פתיחתה של המכינה הקדם צבאית הראשונה כאן בבית שמש ולקבל את 50 התלמידים של המחזור הראשון של המכינה בהערכה רבה ובכבוד. מדובר בשנה מאוד חשובה לעיצוב האישיות, עולם הערכים והזהות. מכינת ידידיה – שמשמעותה ידידות עם הקב"ה היא ההבנה שאנחנו שותפים אמיתיים בתיקון עולם. המטרה מבחינתנו היא לעודד צעירים להיות בבית שמש. החלטנו למקם את המכינה בעיר הותיקה כדי לעודד מגוון רחב של אוכלוסיות לחיות ביחד ולאפשר לצעירים לגור בשכונה ואח״כ לראות את עתידם בעיר".

ראש המכינה, הרב שמואל נתנזון, ציין, "אחרי שמונה שנים בהם המכינה שכנה בגוש עציון, אנו שמחים היום לקבוע את מקומנו בעיר בית שמש. תלמידי המכינה מתחנכים להיות פעילים ותורמים בחברה הישראלית ואנו מרגישים שהחיבור עם המגוון החברתי המדהים של העיר, בונה בהם קומה כלל ישראלית. זה המקום להגיד תודה גדולה מעומק הלב לראש העיר ד"ר עליזה בלוך, על השותפות הדחיפה והסיוע שהמהלך אכן יקרה, ובתקווה לעוד הרבה עשייה ברוכה ומשותפת למען העיר".

חנוכת מכינת ידידיה בבית שמש
צילום: דוברות עיריית בית שמש