הפיצוי ליאיר נתניהו: 30 אלף ש"ח

הנהג רועי רוזן, שהקליט בסתר את חילופי הדברים שפורסמו בחדשות 2, יפצה את בנו של ראש הממשלה ואף יפרסם התנצלות פומבית בפניו.

ערוץ 7 , ה' בחשון תש"פ

הפיצוי ליאיר נתניהו: 30 אלף ש"ח-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: FLASH90

בית משפט השלום אישר פשרה שהושגה בתביעה שהגיש בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, נגד הנהג רועי רוזן שהקליט בסתר שיחה שהתנהלה בין נתניהו הבן וחבריו במהלך בילוי.

ההקלטה פורסמה בחדשות 2 בחודש ינואר 2018 ובחודש נובמבר אותה שנה הגיש יאיר נתניהו נגד הנהג רועי רוזן תביעה בסך מיליון שקלים.

כעת אישר כאמור בית המשפט את הפשרה, במסגרתה יפצה רוזן את נתניהו הבן בסכום של 30 אלף ש"ח ואף יפרסם התנצלות פומבית בפניו.

נוסח ההתנצלות הוא "במסגרת עבודתי כנהג שהסיע את יאיר נתניהו הקלטתי חילופי דברים שנאמרו ברכב. לא עשיתי זאת בכוונה לפגוע ביאיר נתניהו שככלל התנהג אלי בחברות ובכבוד ואני מצטער על הפגיעה שנגרמה לו בשל פרסום הדברים ובשל התחושה שנפרץ המרחב הפרטי שלו".

בכתב התביעה נטען בשם נתניהו כי ביצוע ההקלטה פגע לא רק בפרטיותו אלא גם "באינטרס של כלל הציבור בישראל". זאת בשל מה שהגדיר כ"אובדן האמון במעטפת השירותים שמספקת מדינת ישראל מצד מי שזקוקים לשירותים אלה מתוקף תפקידם".

נציין שעל פי החוק בישראל אדם רשאי להקליט שיחה שהוא מהווה צד לה, גם ללא הסכמת הצדדים האחרים לאותה שיחה. אולם הקלטת שיחה שאדם איננו צד לה מהווה עבירה פלילית של "האזנת סתר", וכן יוצרת עילה לתביעת נזיקין אזרחית.

ההקלטה המביכה, שחשפה את הרגלי הבילוי של נתניהו הצעיר, שודרה כאמור בחודש ינואר בחדשות 2 וגררה סערה ציבורית ותקשורתית רחבה.