רוכבים עם נכי צה"ל

מסע האופניים "אומץ בתנועה" שנערך בשבילי צפון הארץ חיבר בין משלחת מיוחדת מקנדה ומצפון אמריקה לרוכבים נכי צה"ל.

תגיות: נכי צה"ל
יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ה' בחשון תש"פ

מסע אופניים מאתגר ומרגש, שמחבר משלחת מיוחדת מקנדה ומארה"ב אל נכי צה"ל, התקיים בשבוע שעבר בשבילי צפון הארץ הפסטורליים אך מאתגרים.

בית הלוחם בקנדה, המסייע לנכי צה"ל, יזם זו השנה ה-12 את מסע האופניים המיוחד "אומץ בתנועה" לגיוס כספים לרכישת ציוד ולהפעלת תכניות מיוחדות בבתי הלוחם ברחבי ישראל, למען נכי צה"ל.

הרוכבים דוושו בין 50-120 קילומטרים מידי יום במהלך המסע, ויכלו לבחור מבין 5 מסלולים ברמות קושי משתנות. ללא קשר לרמת הקושי של המסלול, כל אחד מהמסלולים חשף את הרוכבים לנופיה של ישראל, כולל הנוף הייחודי והמרשים של עמק החולה והאתרים ההיסטוריים בגליל, בטבריה ובגולן.

ליסה לוי מנכ"לית בית הלוחם בקנדה ומייסדת "אומץ בתנועה" שכמובן משתתפת במסע מידי שנה, סיפרה "שנה אחרי שנה, הרוכבים שלנו מרחבי העולם חוזרים לישראל. זה מרגש, זה חשוב וזו החיבור המשמעותי ביותר שיכול להיות לנו עם הגיבורים שלנו".

עו"ד עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל, הסביר, "המסע בא כדי להעצים את החיבור בין רוכבים מחו"ל ונכי צה"ל גיבורי ישראל. במסע הזה כולם שווים- נכים שביום יום מתנהלים עם כיסאות גלגלים וקביים, עיוורים המלווים במלווה, אנשים בריאים, ישראלים ושאינם ישראלים, גברים ונשים. כולם יחד רוכבים ממקום של עשייה וחיזוק".