חוק הריבונות של שקד
סיפוח מעלה אדומים, גוש עציון והבקעה

ח"כ איילת שקד הניחה על שולחן הכנסת הצעת חוק להחלת ריבונות נרחבת תוך ניצול חלון ההזדמנויות שמעניק הממשל הנוכחי.

ערוץ 7 , ה' בחשון תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד הגישה הבוקר (ראשון) הצעת חוק להחלת המשפט, השיפוט והמנהל של מדינת ישראל על אזורי בקעת הירדן, גוש עציון ומעלה אדומים.

שקד הסבירה כי מדובר בניצול של חלון הזדמנויות שאסור לפספס, "כרגע יש חלון הזדמנויות מדיני ונכונות מצד ארה"ב למהלך סיפוח שכזה, שלא יחזור".

"לכן, אסור להסס או להמתין, לנצל לאלתר את חלון ההזדמנויות הזה ולהתחיל במהלך החלת הריבונות על אזורים אלה. זו סיבה נוספת שאסור לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות", הסבירה שקד.

הצעת החוק כוללת החלת ריבונות על הכוללים את מעלה אדומים וכל יישובי המועצה האזורית גוש עציון, אפרת וביתר עילית, לרבות את אזורי המסחר והתעשייה, האתרים הארכיאולוגים, הכבישים, וכן כל יישובי בקעת הירדן והמועצה האזורית מגילות, בהם היישובים: כוכב השחר, רימונים, מעלה מכמש, מצפה חגית, נוה ארז, נופי פרת, ענתות, כפר אדומים, מצפה יריחו ומגדלים לרבות את אזורי המסחר והתעשייה, האתרים הארכיאולוגים, הכבישים וכל אדמות המדינה שבין היישובים, בשטחי C.

"אזורי בקעת הירדן, גוש עציון ומעלה אדומים היו מאז ומעולם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ההיסטורית, ערש הולדתו של עם ישראל. לאחר שהוגלה העם מארצו שמר לה אמונים בכל ארצות פזוריו, ולא חדל מתפילה ומתקווה לשוב לארצו ולחדש בתוכה את חירותו המדינית. מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרו היהודים בכל דור לשוב ולהיאחז במולדתם העתיקה", נאמר בדברי ההסבר.