סתימת פיות
עיריית רעננה ביטלה הרצאה של ד''ר מרדכי קידר

קידר היה אמור להרצות בנושא המזרח התיכון והאירוע בוטל בעקבות דבריו על יגאל עמיר.

ערוץ 7 , ה' בחשון תש"פ

עיריית רעננה החליטה לבטל הרצאה של המזרחן ד"ר מרדכי קידר בעקבות הדברים שאמר בנוגע לזהות רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

בחדשות 12 דווח כי קידר היה אמור להרצות בנושא המזרח התיכון במסגרת התכנית "מועדון הזהב" ברעננה. בעירייה אישרו את הפרטים.

בינתיים, תא "אם תרצו" באוניברסיטת בר אילן קיים היום (ראשון) מפגן מחאה בו השתתפו סטודנטים אשר באו להביע תמיכה בד"ר קידר בעקבות החלטת המוסד להגביל את צעדיו ולזמנו לועדת משמעת.

במהלך מפגן המחאה דרשו הסטודנטים מהנהלת המוסד כי תפסיק לפגוע ב''מסבירן מספר 1 של מדינת ישראל''. לאחר מפגן המחאה הגישו אנשי "אם תרצו" את עצומת האלפים למען ד"ר קידר לנשיא האוניברסיטה ולרקטורית.

מתן פלג ,יו"ר תנועת "אם תרצו" אשר עומדת מאחורי היוזמה אמר "הגענו לכאן בכדי לעמוד לצד אדם רב זכויות שבמשך שנים עושה לילות כימים למען ישראל בארץ ובעולם. וכן כדי למחות נגד הצביעות האבסורדית המופעלת נגדו מצד האוניברסיטה. לא יכול להיות שמרצים גם באוניברסיטת בר אילן, אך גם באקדמיה כולה, מסיתים נגד חיילי צה"ל, מדינת ישראל ומקדמים חרם עליה בפומבי בארץ ובעולם באיצטלה של חופש הביטוי האקדמי.

''כאשר מרצה רב זכויות מביע דעה אחרת, מופרכת ככל שתהיה לצורך העניין, הוא יעבור הוקעה מוחלטת ומסכת השפלות נוראה. אנחנו לא מוכנים לקבל את התופעה הזו. התגייסות הציבור הכללי למחאה שלנו מוכיחה שגם עם ישראל, שולל מן היסוד את התופעה המגונה הזו של איפה ואיפה", דברי פלג.