תמיכה לאלמנים ואלמנות. אילוסטרציה
תמיכה לאלמנים ואלמנות. אילוסטרציה צילום: iStock

אלמנים ואלמנות מהמגזר הדתי החברים בקבוצת הפייסבוק ''אלמנדוס'', יגיעו מחר (שני) למפגש ראשון וייחודי שמטרתו היא לספק מענה רגשי, תמיכה הדדית וגם לעודד היכרות בין כולם.

מדובר בפרויקט שמטרתו לספק נקודת מפגש וגם מקום לשיתוף ואפילו למציאת פרק ב' בחיים. בצוות ההיגוי שלו שותף בין היתר נתן מאיר ששכל את רעייתו דפנה הי"ד בפיגוע בעותניאל ובין המשתתפות גם יעל שבח ששכלה את בעלה רזיאל הי"ד בפיגוע טרור.

ורד ארנון, החברה גם היא בצוות ההיגוי נפגשה בצורך להקמת קבוצה כזו בשבתה כמטפלת זוגית ומשפחתית והפכה למלווה המקצועית של הקבוצה.

לערוץ 7 היא מספרת כיצד הכל החל. "קבוצת הפייסבוק נולדה מתוך שיחות ומפגשים בקליניקה שלי ומחוצה לה, בהם עלה הצורך של האלמנים והאלמנות בשלבים השונים שלהם לקבוצת תמיכה לצרכים שונים. הם לדוגמא סיפרו שבחופש כולם יוצאים לחוץ לארץ ולהם אין עם מי. הבנו שקבוצת האלמנים והאלמנות לא מקבלת מענה מספק בחברה".

"היתה קבוצה של אלמנים ואלמנות שרצו לפעול בעניין ופנתה אלי בבקשה שאצטרף והסכמתי. ישבנו וחשבנו כיצד נפעיל זאת ובהתחלה פתחנו קבוצת ווטסאפ וזה צבר תאוצה גבוהה כשכיום יש בה מעל 100 חברים. בעקבותיה נפתחה קבוצת פייסבוק שתפקידה לאפשר מקום לשיתוף ולתמיכה. חברים שם אנשים מכל קצוות המגזר הדתי בשלבים השונים של האלמנות".

לדבריה הקבוצה מספקת מענה רחב מאוד. "לקבוצת הווטסאפ קראנו 'חברים טובים באמצע הדרך', כי המטרה היא להיות חברים וליהנות ביחד, כשהאנשים האלה יכולים לתת את המענה הכי טוב אחד לשני ככאלה שחוו שכול. כמובן יש גם מקום למי שבשל ומעוניין בהיכרות למטרת פרק ב'".

"מחר יש מפגש ראשון שתהיה בו היכרות, הצגת מטרות הקבוצה והפרוייקט, שמיעת הצרכים מצד החברים ויש תכנית 'פלייבק' שתציג את הדברים הייחודיים הנוגעים לקבוצה. כך שזה כולל גם חברות, גם שיתוף וגם הנאה", היא מוסיפה.

ורד ארנון מעריכה שהקבוצה יכולה להפוך ל'משנת חיים' עבור משתתפיה. "זה נותן קודם כל הכרה במציאות המאוד כואבת ואולי בלתי אפשרית שמקרינה על כל נקודה במהלך חייהם. זה נותן הכרה, מענה, נורמליזציה ולגיטמציה ולמנף את זה למתן הרבה כוח לאנשים. ברור שזה גם יקרין בעתיד על בני המשפחה האחרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו