גפני: כולנו בסרט הזה בגלל אדם אחד - ליברמן

חברי הכנסת גפני ומקלב תקפו את דבריה של השרה לשעבר שקד לפיהם על החרדים להתפשר בנושא דת ומדינה.

בן שאול , ה' בחשון תש"פ

גפני: כולנו בסרט הזה בגלל אדם אחד - ליברמן-ערוץ 7
משה גפני
צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מתח היום (א') ביקורת על דבריה של השרה לשעבר ויו"ר הימין החדש איילת שקד לפיהם על החרדים להתפשר בנושאי דת ומדינה.

"אני מוכן להתפשר על תפקידים, לא על מה שבציפור הנפש שלי. למה ששקד לא תתפשר כדי להביא את מרצ לקואליציה? הרי צריך אחדות", אמר גפני בראיון לגל"צ.

גפני התייחס למצב המתוח במערכת הפוליטית והניסיונות להרכבת ממשלה. "בחירות שלישיות משמעותן אסון כלכלי. הדוגמא הבולטת ביותר היא מערכת הבריאות שבקריסה כלכלית. המדינה לא תצליח להתאושש מזה, זה אסון".

בדבריו תקף את התקשורת המאתרגת לדבריו את אביגדור ליברמן. "ליברמן לא הולך שנה שלמה לא לשמאל ולא לימין. הוא עומד על הגדר ובינתיים המדינה מושבתת. חבל שהתקשורת חוששת לדבר על האיש שבגללו כולנו בסרט הזה, שמו ליברמן. הייתי הופך להיות יקיר התקשורת אם הייתי הולך עם השמאל''.

גם ח"כ אורי מקלב מתח ביקורת על דברי שקד. "רוב המרכיבים הפוליטיים חוששים מהבחירות כי הם מפחדים על עצמם, האמירה הזו שמבקשת מהמפלגות החרדיות להתגמש מגיעה מחשש מבחירות נוספות, הקריאה הזו אינה קולגיאלית ואינה נכונה, מה הם דורשים מאיתנו מה שהם לא דורשים מעצמם? האם הם יתגמשו לדרישות הרשימה הדמוקרטית?

"האם הדרישות של המפלגות החרדיות אינה גם עבור הציבור הדתי לאומי? - אנחנו עומדים על דרישתינו שהם יסודותיו של העם היהודי דברים שהם הבסיס והעקרונות של העם היהודי, ולבוא ולהגיד שאפשר להתגמש עם זה זה לא נכון ולא ראוי, ולא משרת שום מטרה מלבד להסיט את הדיון לכיון הציבור החרדי, אם אנו נעמוד בצורה מגובשת כולנו נרוויח מהדבר הזה", אמר מקלב.

הבוקר הסבירה השרה לשעבר שקד כי "יש שתי אפשרויות סבירות להקמת ממשלה. 1. ממשלת אחדות, נתניהו וגנץ יצטרכו לסכם בינהם מי יהיה רה"מ ראשון. 2. ליברמן יכנס לגוש הימין ויביא הישגים גדולים לציבור שלו והחרדים יצטרכו להתפשר".