גמילה
גמילה צילום: יח"צ

כל אלה יחד מספקים לאדם המכור את הכלים הדרושים לו כדי להתגבר על האתגר, לחזור לחיים נורמטיביים ולשקם את הנזקים שנגרמו בזמן שההתמכרות ניווטה את ההגה. אם נדמה לכם שאתם מזהים סימפטומים מעוררי דאגה, זה הזמן לאתר את הפתרון המתאים לאנשים החשובים לכם יותר מכל.

איך מזהים התמכרות לסמים או אלכוהול?

רשימת הסימפטומים המאפיינת התמכרויות היא רשימה ארוכה למדי, והיא כוללת (בין היתר) שינויים קיצוניים במצב הרוח, חוסר שליטה בכמויות או בתדירות צריכת האלכוהול או הסם, קושי פיזי משמעותי בהיעדר מקור ההתמכרות, פגיעה בתפקוד היומיומי ושינויים בהתנהגות כלפי בן או בת הזוג וכלפי הסביבה Fכלל. אז לפני שאתם מחפשים מרכז גמילה לטיפול באדם הקרוב אליכם, בדקו היטב את השטח ונסו לזהות האם הסימפטומים השונים אכן קיימים, והאם יש סיבה לדאגה. תוכלו גם להיעזר בצוות המקצועי של מרכז אמיל, המספק מערך תומך למכורים ולבני המשפחה במטרה לאפשר ריפוי מלא וחזרה לחיים נורמטיביים ותקינים.

הכלל החשוב: לא נגמלים לבד

האתגר הגדול מגיע רגע לאחר שהאמת מכה בפנים. מכורים רבים עשויים להגיע אל ההכרה במצב שאליו נקלעו, אך עדיין הם בטוחים שיוכלו להפסיק בכל רגע נתון ובכוחות עצמם. בפועל, גמילה מסמים ומהתמכרויות רבות אחרות היא גמילה מורכבת הרבה יותר. האתגר הפיזי גדול במיוחד, וככל שחולף הזמן מאז קבלת המנה האחרונה הגוף מתחנן למנה נוספת, תוך שהוא שולח אותות מצוקה בדמות כאבי בטן, עוויתות ורעידות, כל מה שאנחנו מזהים לרוב תחת כותרת אחת: קריז. בהיעדר ליווי מקצועי ומסגרת מכילה, ההתמודדות הזו הופכת למשימה קשה עד בלתי אפשרית, וגם ה"נפילה" עשויה להגיע בתוך זמן קצר.

הפתרון: מסגרת מקצועית תומכת

בעוד גמילה מאלכוהול או מסמים באופן עצמאי הינה משימה מורכבת, מרכז גמילה מקצועי עם צוות מיומן יהווה ללא ספק פתרון אפקטיבי הרבה יותר. עם אווירה משפחתית, צוות מסור וכלים פרקטיים המעניקים תמיכה אמיתית למכורים, מרכז אמיל מאפשר לאדם המכור ולבני המשפחה את המענה המדויק לטיפול במקור ההתמכרות, בגורמים הרגשיים והנפשיים שהובילו אליה ובתהליך השיקום כולו. לקבלת מידע נוסף ולייעוץ לקראת תהליך הגמילה אתם מוזמנים לפנות לצוות המרכז בטלפון 077-9967463.