דלק השלימה את מכירת "הפניקס"

גרעין השליטה ב"הפניקס" הועבר אמש סופית לידי הקרנות הרוכשות, ואילו קבוצת דלק השלימה את מחויבותה בהתאם להוראות חוק הריכוזיות.

ערוץ 7 , ו' בחשון תש"פ

דלק השלימה את מכירת "הפניקס"-ערוץ 7
יצחק תשובה
פלאש 90

קבוצת דלק עדכנה הבוקר (שני) כי אתמול הושלמה העסקה למכירת אחזקותיה של קבוצת דלק בהפניקס, העומד על כ-32.5% מהון המניות המונפק של החברה.

זאת, בתמורה לסכום כולל של כ- 1.57 מיליארד ש״ח, אשר מתוכו קיבלה אמש החברה כ-1.335 מיליארד ש"ח במזומן מהקרנות Centerbridge ו-Gallatin Point Capital.

במסגרת העסקה נקבע כי סכום התמורה הכולל שתקבל קבוצת דלק העומד כיום על 1.57 עשוי לעלות לכ-2.4 מיליארד ₪, בהתקיים התנאים אשר הוסכמו בין הצדדים, המבוססים על פרמטרים של תשואת ההשקעה של הקרנות הרוכשות. בהתאם למנגנון זה, תתכן גם הפחתה בתמורה של עד כ-196 מיליון ₪.

הרוכשות של אחזקות הקבוצה בהפניקס הן קרנות Centerbridge ו- Gallatin Point Capital.

Centerbridge Partners LP הבריטית הינה קרן הון סיכון פרטית אשר הוקמה בשנת 2005. הקרן מנהלת השקעות בסך כולל של כ-27 מיליארד דולר, בחברות אשראי, גופים פיננסיים, חברות נדל"ן, חברות ביטוח ועוד.

קרן Gallatin Point Capital LLC האמריקאית מתאפיינת בהשקעות ייחודיות הנובעות משינוי רגולציה וטכנולוגיה במוסדות פיננסיים, שירותים ונכסים ברחבי העולם.

עם השלמת העסקה הועבר גרעין השליטה ב"הפניקס" לידי הקרנות הרוכשות, ואילו קבוצת דלק השלימה את מחויבותה בהתאם להוראות חוק הריכוזיות.