חג הקניות הישראלי

חודש נובמבר הגיע ולצד הגשמים שמלווים אותו יש התרגשויות נוספות סביבו.

שיווק , ו' בחשון תש"פ

קניות
קניות
צילום: אייסטוק

שופינג.IL: כל מה שרציתם לדעת על חג הקניות הישראלי

חודש נובמבר הגיע ולצד הגשמים שמלווים אותו יש התרגשויות נוספות סביבו, מדובר בחודש מאוד מהותי, במיוחד אם אתם מחוברים לעידן הטכנולוגי ומתכננים לרכוש דבר מה.

מדוע? כי חודש נובמבר אינו עוד חודש שמגיע לאחר תקופת החגים, אלא נובמבר הנו חג בפני עצמו - החג הישראלי של הקניות! אז מהו התאריך ובמה בדיוק מדובר? ובכן האמריקאים נהנים לאורך שנים מ Black Friday ואילו אנו חשנו מקופחים ועל כן Google ישראל הרימה את הכפפה וייצרה חג משלנו - חג Shopping IL שחל כיומיים בלבד, מה 6.11 ועד ה7.11.

השתתפות המונית

אז מה צפוי בחג? השתתפות אדירה של 1000 מותגים לצד אתרים נחשבים - כולם כחול לבן וכולם מציעים שלל מבצעים שווים. אי לכך אם חושבים על קנייה דרך איביי בעברית זהו בדיוק הזמן, אך באופן כללי כולם מוזמנים לחגיגה: מוצרים מתחום הטיפוח, הטכנולוגיה, האופנה, המחשבים, התכשיטים, משחקי הילדים וכדומה. מכאן שאם חיכיתם למבצע מטעמה של חברת קסטרו, רנואר, שילב ועוד, פשוט תתחילו ספירה לאחור - הינה זה קורה!

בדיקה מקיפה

החדשות מרגשות ואילו עתה תוהים האם החנות האהובה עליכם גם כן משתתפת בחגיגה? ובכן אל תתהו יותר מדי אלא פשוט תיכנסו לאתר הבא: https://www.shoppingil.co.il ותגלו בדיוק אלו חנויות משתתפות וכמובן מה הן מציעות.

מה עוד כדאי לעשות? להשקיע מעט זמן בכדי להבין מראש מה מתכוונים לרכוש ובנוסף רצוי להתחיל לברר לגבי מחירים. מה עוד עושים עד שהימים חולפים? פשוט משחקים עם המחשבה כמה עומדים לחסוך באמצעות המבצעים השווים. עם זאת, יש דברים שכבר עתה ניתן לדעת ששווה לרכוש בחג הקניות כחול לבן, ופה אנו מדברים על מוצרי טיפוח, נעליים ומחשבים.

הצד של בית העסק

לצד העובדה שתמיד כיף למצוא מוצרים רצויים במחירים אטרקטיביים, גם טוב לדעת שהצד השני מרוויח ואף פעמיים, ואם אתם רוצים לדעת מה בדיוק הוא מרוויח, ולו כי אתם ישראלים ומעט חוצפה אף פעם אינה מזיקה, נציין שראשית כל מגוון חנויות נישה ועסקים יחסית קטנים זוכים לחשיפה משמעותית, שאם הם היו מבקשים להשיגה לבד, הם היו נדרשים להוציא רבות בתחום השיווק, וגם אז לא בטוח שהתוצאה הייתה זהה.

שנרחיב? אם לצורך הדוגמה אדם מחפש חולצה מבית "הודיס", הוא עשוי על הדרך להתוודע לחנויות בגדים נוספות, קרי "פרופיל", "אלף אלף" וכדומה, ולו בזכות החג כחול לבן. בנוסף, הגדלת מחזור המכירות מאפשר לשלל חנויות לחדש את המלאי לקראת השנה החדשה - מאפשר לפנות מדפים באופן משתלם.

מרגישים פטריוטים? תוכיחו!

אולי החג Shopping IL חדש לכם, ולו כי הוא קיים רק כמספר שנים (מ2014), אך בטח שאת החג Black Friday אתם מכירים נהדר ואף מחכים לו בשקיקה, ופה ניתן להתחיל להבין מדוע החג הישראלי מתקיים בדיוק כמספר ימים לפניו - פשוט כי אנחנו הישראלים חכמים וטובים בעסקים ועל כן העתקנו את הקונספט המוצלח ובחרנו בתאריך מיוחד - תאריך שמצד אחד צמוד לתקופה שבה אנשים רבים רק מחכים להוציא כסף (ובו זמנית לחסוך כסף), ומצד שני התאריך מקדים ממש בכמה ימים את החג הידוע.

מכאן שהפסיכולוגיה עובדת נהדר, הישראלים שומרים אמונים וממהרים לרכוש ברשתות כחול לבן, משמע על הדרך הם תומכים בעסקים המקומיים, וגם רוכשים אונליין במחירים משתלמים. כמו כן, אם כעבור כמה ימים חלק מהאנשים יזכרו שהם שכחו לנצל מבצע כזה או אחר, הם תמיד יוכלו להשלים פערים ולרעות בשדות זרים - לרכוש בחגים של אחרים (בחג בלאק פריידיי ובחג סייבר מאנדיי), כך ששוב כולם מרוויחים.