אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

מנכ"ל משרד התקשורת וקמ"ט תקשורת במנהל האזרחי שיגרו היום (שני) מכתב לראשי הרשויות ומזכירי הישובים ביו"ש המעדכן כי חברת הוט תספק שירותים לכלל הישובים ברחבי יהודה ושומרון.

בישובים שאינם מחוברים באמצעות חיבור פיזי יסופק השירות באמצעים אלחוטיים, שיספקו שירותי אינטרנט חזקים על בסיסם ינתן שירות צפייה בטלוויזיה (NEXT TV).

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

ההחלטה ניתנה לאחר התערבות שר התקשורת, חה״כ דודי אמסלם ולאחר סדרת פגישות שקיים. מדובר ביישום של החלטה לפיה מחויבת חברת הוט טלקום לאספקת שירותיה ב- 220 ישובים נעדרי תשתית הוט טלקום במתכונת של 'נייטרליות טכנולוגית'.

לדברי השר אמסלם "מדובר בבשורה נפלאה ומשמחת להתיישבות ביהודה ושומרון הבטחתי לטפל בסוגיה ולמנוע את הרגשת הקיפוח של התושבים - ואכן לישובים הרבים ביהודה ושומרון יינתנו מעתה פתרונות מעשיים לנושא טלוויזיה, אינטרנט וטלפוניה".

השר הוסיף, "זהו הצעד הנכון והמתבקש בנסיבות העניין, ולא יכולתי לוותר בנושא כי ההתיישבות, והמתיישבים החלוצים, הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל וקרובים מאוד ללבי".

יו''ר מועצת יש''ע, חננאל דורני, מסר: "נפגשנו עם השר אמסלם לפני כחודשיים והעלינו בפניו את בקשותינו לסגירת פערים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בנושאי התקשורת הסלולרית ושירותי המדיה השונים לתושבי האזור. שמחנו לראות שהשר היה קשוב לצרכים, והנחה את משרדו לפעול לפריסת תשתית תקשורת שתשווה את יהודה ושומרון לשאר חלקי הארץ. אנו שמחים לראות כי גם נושא שירותי הוט טופל. בשם תושבי האזור, אנו מודים לשר דודי אמסלם על פעילותו למען רווחת ואיכות החיים של התושבים".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בירך אף הוא, "אני רוצה לברך את ידידי השר דוד אמסלם שנלחם עבור תושבי יהודה שומרון בכלל ותושבי גוש עציון בפרט על מנת שיוכלו לקבל שירות ראוי של חברת HOT כמו כל תושב במדינת ישראל. אילו הניצנים של תחילת המאבק הצודק להחלת הריבונות ונקווה שמהלכים נוספים כאלו יובילו לכך. יישר כוח".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מסר, "אני מודה לשר התקשורת דודי אמסלם שנענה לפנייתנו. ולא נתן ידו לאפלייה של כ 8% מאוכלוסיית אזרחי מדינת ישראל. תקשורת בישראל של 2019 היא זכות בסיסית לכל אזרח. אין סיבה שתושבי יו"ש יופלו בעניין זה".