קרטונים. אילוסטרציה
קרטונים. אילוסטרציה צילום: iStock

מעבר דירה הוא אירוע מרגש ומיוחד. סוף כל סוף, אתם עוברים לבית שתמיד חלמתם עליו ושנבנה במיוחד עבורכם, או אפילו לדירה שכורה אבל גדולה ומרווחת יותר.

אבל לפני הכול, עליכם להתכונן לאירוע הגדול הזה. אחד הדברים העיקריים שאתם עושים בתקופת המעבר הוא לארוז את כל החפצים שלכם. וכשאתם מתחילים במלאכה הזו, אתם מגלים עד כמה היא מורכבת.

הטעויות שאנחנו עושים במהלך אריזה לקראת מעבר דירה:

כשאתם מבצעים מעבר דירה בעצמכם וללא עזרה מקצועית, אינכם מחוסנים מפני טעויות. אלה רק כמה מבין הטעויות הנפוצות יותר שאתם עלולים לעשות במהלך האריזה לקראת המעבר החדש:

1. קונים ציוד אריזה ללא הבחנה – מצד אחד, טוב שאינכם מסתפקים בקרטונים מהסופר וקונים ציוד אריזה איכותי כדי לשמור על החפצים שלכם. מצד שני, כשאינכם יודעים בדיוק איזה ציוד אתם צריכים ובכמה ממנו תשתמשו באמת, אתם עלולים להגיע להוצאות גדולות ובלתי רצויות. התייעצו עם אנשי מקצוע לגבי שימוש בציוד המתאים לאריזת תכולת דירה.

2. לארוז ברגע האחרון – יש אנשים שאוהבים לדחות הכול עד הרגע האחרון, ובין השאר את אריזת החפצים לקראת המעבר. העניין הוא שכאשר אורזים הכול בדקה ה-90, עושים לא מעט טעויות מרוב לחץ. אולי אתם דוחסים את הספרים והאגרטלים לאותו ארגז, או מפרקים את הרהיטים ושוברים אותם תוך כדי תנועה. ואולי אתם אפילו נאלצים לשלם יותר לשירותי הובלה של הרגע האחרון. במקום זאת, נסו לארוז בתקופה של עד שבועיים מתחילת המעבר.

3. אורזים פריטים כבדים בקרטונים גדולים – הקרטון הגדול הוא לא בהכרח עמיד יותר למשקל. ההיפך הוא הנכון, קרטונים קטנים ימנעו מהפריטים טלטלות במהלך המעבר וישמרו עליהם.

4. אריזה לא נכונה של פריטים שבירים – לא כולם יודעים כיצד אורזים כראוי את הפריטים השבירים. לפיכך, מומלץ לתת לצוות מקצועי לעשות את העבודה, וכן לארוז את החפצים העדינים בנייר לבן (כדי שלא יישארו עליהם כתמים), מצעים ישנים, מגבות מטבח או פצפצים.

5. אורזים לפי החדר ולא לפי סוגי החפצים – ישנם אנשים שפשוט דוחפים את כל תכולת החדר לארגז אחד ללא הבחנה. לא זו בלבד שפעולה זו פוגעת בחפצים, אלא שהיא יוצרת חוסר סדר. לאחר מכן, תתקשו למצוא את הציוד הדרוש לכם. נסו למיין את החפצים לפי סוגים – ספרים, ציוד משרדי, כלי מיטה ועוד וכיתבו בטוש על כל ארגז את תכולתו.

6. אורזים בקבוקים וחומרי ניקוי עם כל החפצים האחרים – אם אתם עושים זאת, אתם עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לחפצים במידה והנוזלים יישפכו עליהם במהלך המעבר.

7. אורזים גם את מה שלא צריך – כלומר, במקום למיין את החפצים ולזרוק חלק מהם, אתם אורזים פריטים שסביר להניח שלא תשתמשו בהם בבית החדש שלכם. כחודש לפני המעבר, מומלץ לערוך קצת סדר בבגדים, הספרים או כלי המטבח ולהיפטר ממה שאתם לא צריכים.

מדוע כדאי לפנות לחברת אריזת דירות מקצועית ולמי זה מתאים?

לא כל אחד יכול לארוז את חפציו לקראת המעבר לדירה חדשה. לעתים פשוט אין לכם זמן להתחיל ולמיין את החפצים שלכם, וישנם אנשים שגם אין להם יכולת כזו. לא אחת, אנשים מבוגרים או בעלי מוגבלויות זקוקים לידיים עובדות כדי למיין, לסדר ולארוז את חפציהם. מעבר לכך, לא כולנו יודעים לארוז. כפי שראינו, אריזת דירה שאינה מקצועית עלולה לפגוע בחפצים שלכם. אך יותר מזה, במקרים מסוימים היא עלולה לסכן חיים. לדוגמה, אם לא דאגתם לעטוף את סכיני המטבח כראוי ומיקמתם אותם בתוך ארגז פשוט ורעוע, הם עלולים לפצוע אתכם או את המובילים ברגע שיטלטלו את הארגז.

צוות של חברה מקצועית העוסק בתחום האריזה, יכול בהחלט לסייע במקרים שבהם יש צורך לארוז חפצים רבים. אבל זה עוד לא הכול. אם הגעתם, בשעה טובה, אל הבית החדש שלכם ואין לכם פנאי או יכולת לסדר אותו, חברת אריזת דירות מקצועית תשמח לעזור לכם להניח את כל החפצים במקום.

אפשר לארוז בקלות

חברת אורזים בקלות היא חברה איכותית המציעה מגוון רחב של שירותים בתחום האריזה, מהרגע שאתם מתכננים לעזוב את הבית ועד שאתם מגיעים אל הבית החדש. מגוון השירותים של החברה כוללים מיון וחלוקת תכולת הדירה לפי קטגוריות, יצירת מקרא (כך שהדיירים יוכלו לדעת היכן נמצא כל דבר), ריפוד של חפצים שבירים, אריזת חפצים כבדים ועוד.

העובדים המסורים בוחנים את הציוד שיש לארוז, וכמובן משתמשים בחומרים איכותיים במטרה לארוז את כל הדירה. חומרים אלה כוללים ניילון נצמד תעשייתי, נייר עטיפה, ארגזים המתאימים במיוחד לחפצים השונים בבית (ציוד מטבח, ספרים, כלי עץ, ספרים ועוד). כמו כן, החברה מספקת שירות סידור החפצים בבית החדש.

סידור מקצועי של ארונות, קיפול מקצועי של ביגוד וסידור יעיל בארון הבגדים וכן שירותי הנדימן לתליית וילונות וכו' כמו גם שירותים משלימים כמו ניקיון הדירה לפני מעבר וכן החלפת מנעול בדלת או פתיחת כספת. אורזים בקלות ישמחו לתת שירות אדיב מקצועי ועם חיוך, הכל כדי שתהליך מעבר דירה שתחוו יהיה לכם פשוט וקל. לפרטים http://orzimbe.co.il/