קורקינט חשמלי
קורקינט חשמליצילום: ISTOCK

רשת מלונות פתאל וחברת ליאו (LEO) המשכירה קורקינטים שיתופיים, השיקו צי של 200 כלים ברצועת התיירות בים המלח.

עלות ההשכרה היא 5 שקלים עבור השכרת כלי ו- 50 אגורות לכל דקת שימוש. הכלים יהיו זמינים לציבור במשך 24 שעות לאורך כל היממה.

הנסיעה יכולה להתחיל ולהסתיים רק בתחנות העגינה באזור, הפרוסות במלונות פתאל: לאונרדו פלאזה, לאונרדו קלאב, הרודס וליאונרדו אין, קניון ים המלח ותחנות הדלק באזור. כל עמדת עגינה מצוידת בקסדות המוצעות לשימוש הרוכבים ללא תוספת תשלום.

רוכב יכול להכניס את הכלי למצב המתנה של 30 דקות, במידה והוא מעוניין להמשיך את הנסיעה בקרוב ללא חשש שבינתיים הכלי יועבר לרוכב אחר. כך ניתן להיכנס לבתי קפה, עסקים ושירותים שהקורקינט ממתין לחזרת הרוכב.

הכניסה לרצועת התיירות של ים המלח היא מהלך שביצעה ליאו לאחר פעילות רווחית באזור התיירות של אילת. בתחילת חודש אוגוסט השיקה ליאו צי של 200 כלים באילת הנתמכים על ידי עגינה במלונות פתאל ועסקים מקומיים אליהם חברו. כל כלי ייצר הכנסות הנעות בין 15-30 דולר בחודש, ללא אובדן כלים כתוצאה מגניבות או השחתה. לפי מידע שנאסף מהרגלי השימוש בשיא עונת התיירות השימוש היה פופולארי בקרב משפחות וקבוצות.

כפיר בן שושן, מבעלי ליאו, אמר "אנו מביאים לרצועת התיירות של ים המלח תשתית תחבורתית שתתמוך בצורך של הנופשים להגיע מבתי מלון לעסקים מקומיים ולחופים. זו חוויה לא נעימה לצעוד רגלית בחום כבד השכיח באזור למרחק של יותר מקילומטר ולהגיע לקניון מיוזע.

''ידוע לנו שתיירים רבים מעדיפים לא להזיז את רכביהם במהלך החופשה בגלל מצוקת חניה, לכן הפתרון שלנו משלים את חוויית התיירות לנופשים. בנוסף לכניסה לניו ג'רזי נכריז בתקופה הקרובה על שיתופי פעולה גלובליים נוספים", סיפר.