מחלוקת בכחול-לבן

לפיד ואנשי 'יש עתיד' מסרבים להקים ממשלה עם הליכוד על בסיס מתווה הנשיא. במקביל, ליברמן מכחיש שהסכים להתפשר בנושאי דת ומדינה.

ערוץ 7 , ז' בחשון תש"פ

נתניהו וגנץ
נתניהו וגנץ
Photo by Hadas Parush/Flash90

מפלגת 'יש עתיד' של יאיר לפיד, המרכיבה את סיעת כחול לבן, מתנגדת נחרצות להקמת ממשלת אחדות עם הליכוד על בסיס מתווה הנבצרות שהציע נשיא המדינה ראובן ריבלין.

ברשת כאן ב' דווח כי בישיבת הסיעה אתמול (שני) דיברו רוב הח"כים מחוסן לישראל (מפלגתו של גנץ) ומתל"ם (מפלגתו של יעלון) בעד מתווה הנבצרות, ומנגד רוב חברי יש עתיד (מפלגתו של לפיד) צידדו בהקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הערבים.

על פי המתווה שהציע ריבלין, נתניהו יכהן ראשון כראש ממשלה וייצא לנבצרות עם הגשת כתב האישום נגדו. בשלב הזה גנץ יהפוך להיות ראש הממשלה בפועל ונתניהו יהיה ראש הממשלה בנבצרות. בליכוד נוטים להסכים למתווה ובכחול לבן מתנגדים בשל סירובו העיקש של לפיד.

בתוך כך, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מכחיש שיסכים להתפשר בנושאי דת ומדינה כדי לאפשר הקמת קואליציה עם החרדים.

''‏הבוקר שמעתי וקראתי בליל של שטויות מטעם עיתונאים בכלי תקשורת שונים בנוגע למהלכים ש'ישראל ביתנו' מתכננת כביכול: פשרות בנושאי דת ומדינה, חבירה לגוש כזה או אחר וכדומה.

''אין לדיווחים האלו שום אחיזה במציאות ושום בסיס והם באחריותם של הכותבים והפרשנים בלבד", הדגיש ליברמן.