ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין צילום: רויטרס

מבוכה נרשמה ליו"ר מפלגת הלייבור בבריטניה ג'רמי קורבין לאחר שחתם על מסמך בו נאמר עליו כי "הוא אנטישמי".

המקרה אירע במהלך ועידת המפלגה שהתקיימה במוצאי השבת האחרונה באוניברסיטת גלוסטר, במחוז גלוסטרשייר.

תומאס צ'יימברס, נער כבן ה-15 שמשפחתו היתה בעבר תומכת המפלגה, ניגש לקורבין ובידו דף מקופל וביקש ממנו לחתום עליו.

בדף נרשמה הצהרה לפיה החותם "תומך בטרוריסטים, אנטישמי ומקבל כסף מהטלוויזיה האיראנית". קורבין, שלא טרח לעיין בדף המקופל, חתם על המסמך מבלי להסס. בהמשך פתח את הדף והצטלם שוב יחד עם קורבין שלא הבין כי הוא מביך עצמו לדעת.

בשיחה עם אתר The Sun מאוחר יותר סיפר תומאס כי לא האמין עד כמה שירותי הביטחון אינם יעילים. "זה היה הרעיון שלי. חשבתי שזה רעיון טוב להראות לכולם, ממש הופתעתי מאנשי הביטחון, הם היו לא יעילים, אני צעדתי ישר לקדמת החדר אחרי שהוא סיים לדבר, אמרתי לו שלום והגשתי לו את הדף שיחתום, הוא לא אמר כלום, לא היו שום שאלות או חששות, הוא חתם על זה ברצון".

בהמשך הסביר את המניע למעשה. "אני לא אוהב את דעותיו ביחס לאנטישמיות ולא אוהב איך הוא קשור לחמאס ולחיזבאללה, הוא מתייחס אליהם כחברים."

אביו של הנער סיפר אף הוא עד כמה הוא מסתייג מעמדותיו של קורבין. "הצבעתי למפלגת הלייבור ב -17 השנים האחרונות, אמא שלי ספרדיה וסוציאליסטית יותר. אבא שלי אנגלי ושמרני יותר, תמיד הייתי יותר בסוציאליזם, מאז שג'רמי קורבין הפך למנהיג המפלגה, הוא מתעלם מבריטניה, הדרך בה הוא מדבר על ה - SAS, (יחידה הדומה למוסד הישראלי) שמסתערים ונלחמים על מדינתם ולא מקבלים הכרה אינה נכונה, הוא מגעיל אותי".

"אם הם היו מחליפים את מנהיגם ואת מדיניותו, הייתי שוקל להצביע לעבודה, אבל ב- 12 בדצמבר אצביע לבוריס ג'ונסון".