גפני: השמאל היה נותן לי כל מה שהייתי רוצה

"הם היו נותנים לי כל מה שהייתי רוצה והשמאל גם יודע לקיים, אבל אני פועל למען החברה המסורתית שרובה בימין", הסביר יו"ר דגל התורה.

רפאל לוי , ז' בחשון תש"פ

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני קרא הבוקר (שלישי) לעשות חשבון נפש ציבורי בעקבות החלטת הרב פירר לבטל את אירוע ההתרמה לעמותת ''עזרא למרפא''.

״העובדה שהרב פירר צריך לבטל את האירוע לגיוס כספים עבור עזרה למרפא - היא בושה לחברה הישראלית. זה קו אדום וחייבים לעשות חשבון נפש״, אמר גפני בוועידת ישראל ללכידות חברתית של הליגה נגד השמצה.

הוא מחה על ההסתה נגד המגזר החרדי מצד פוליטיקאים ואנשי תקשורת. ״כל הזמן עובדים נגד הציבור החרדי, בתקשורת מדגישים שחרדים מבצעים דברים שליליים, שלא לדבר על מערכות אכיפת החוק.

"בית המשפט העליון שינה את הסטטוס קוו. אם היה משאיר את זה למערכת הציבורית לא היינו דורשים דבר. המרכולים זאת תשובה שלנו להתערבות של בית המשפט".

"אני לא רוצה לשנות את המדינה", הדגיש גפני, ''אני בסך הכל רוצה שמה שהיה הוא מה שיהיה. גנץ אומר שלא יסעו בבני ברק בשבת? תודה רבה לו באמת".

גפני נשאל על ידי המראיינת, שירית אביטן כהן, מדוע לא ייכנס לחדר המו''מ עם בני גנץ כדי להקים קואליציה. גפני השיב: "הם היו נותנים לי כל מה שהייתי רוצה והשמאל גם יודע לקיים. אבל אני פועל למען החברה המסורתית שרובה בימין".