יוֹבֵל כבר לא מגיע בימי חמישי הביתה

11 חודשים לנפילתו של יובל מור יוסף ז"ל בפיגוע בגבעת אסף: ''יובל אינו איתנו אבל מעשיו הטובים ותרומתו לעם ישראל לא יישכחו לעולם".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בחשון תש"פ

אזכרה ליובל מור יוסף הי''ד
אזכרה ליובל מור יוסף הי''ד
צילום: נצח יהדה

אזכרה במלאת אחד-עשר חודשים לנפילתו של סמל ראשון יוֹבֵל מור-יוסף הי"ד בפיגוע בגבעת אסף התקיימה במעמד מפקד חטיבת כפיר אל״מ ערן אוליאל ומפקד גדוד נצח יהודה סא״ל ניתאי עוקשי.

יובל שירת בגדוד נצח יהודה בחטיבת כפיר ונרצח יחד עם חברו סמל יוסף כהן הי''ד במהלך שמירה בתחנת אוטובוס בצומת הכניסה לגבעת אסף על ידי מחבל פלסטיני, שירד מרכב שעצר במקום, ירה ונמלט.

אביו של יובל הי"ד, מוטי מור יוסף, שיתף את הציבור בכאבו: "אבא שמאבד את בנו, איך אפשר לסכם דבר כזה? הרגעים הכי קשים שאנחנו חווים אותם, הם ימי חמישי שהוא לא מגיע הביתה.

"הגאווה שהייתה לי כבר איננה על הבקיאות של הבן בקריאת התורה, על מסירות הנפש שלו לחברים. אין יום שהוא לא קשה. אבל הרגע הכי קשה שהיה לי השנה היה בשמחת תורה, כשמסיימים את הסבב של העליות לתורה יובל תמיד היה נשאר אחרון, הוא היה קורא לכל הילדים הקטנים, לוקח אותם, פורס עליהם טלית ומברך בשבילם את הברכות. הרגע הזה השנה היה לי קשה. ככה יובל נהג במשך 7 שנים מאז שהוא היה בן 13", סיפר האב השכול.

משפחת מור יוסף ממשיכה כל העת להנציח את יובל בדרכים ובתחומים שבהם הוא היה פועל בעצמו. הם הקימו את עמותת "חסדי יובל" המחלקת מזון למשפחות נזקקות וילדים עם צרכים מיוחדים, מקיימים הנחת תפילין בימי שישי באשקלון ועוד.

"שואלים אותי איך מתמודדים ואיך קמים משכול, אין לי תשובה לזה, אבל אני יודע שאין לי הרבה ברירות", סיפר האב. ''אי אפשר לא לקום, יש לי את הבנות. אנחנו משתדלים בכל הכוחות לקום ולהנציח את יובל כמה שאפשר. הקמנו בית מדרש בשם 'משכן יובל', הכנסנו ספר תורה במושב נחלים ופתחנו מועדון לילדים עם צרכים מיוחדים בשם 'הבית של יובל'. אנו יודעים שזה מה שיובל היה רוצה שנעשה לזכרו".

רב עמותת נצח יהודה הרב יצחק בר חיים סיפר באזכרה, ״יובל היה איש של חסד שהשפיע על כל סביבתו, על חבריו ועכשיו רואים את העשיה האדירה של הוריו לזכרו״.

הרב הראשי לישראל דוד לאו שנבצר ממנו להגיע לאזכרה, שוחח בטלפון עם הנוכחים ואמר ״יובל הי״ד מצא חן בעיני כל רואיו, כל מי שפגש בו ידע לתת מילה טובה או לסייע במה שצריך. מידותיו הטובות והמיוחדות של יובל הגיעו לידי ביטוי בכל ההתנהלות שלו גם בצבא וגם בבית תמיד דאג לסייע ולתת מעצמו לכל אחד ובפרט עם אחיותיו שהיה מסור אליהם בצורה מיוחדת ומעוררת הערצה. כבר אחד עשר חודשים שיובל אינו איתנו, אבל מעשיו הטובים ותרומתו לעם ישראל לא תישכח לעולם".

צילום: נצח יהודה