צרפת לאיראן: חיזרו בכם

בממשל הצרפתי קוראים למשטר בטהרן להפסיק את ההפרות המתמשכות של הסכם הגרעין.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' בחשון תש"פ

כור מים כבדים באראק, איראן
כור מים כבדים באראק, איראן
צילום: רויטרס

ממשלת צרפת לא שוברת את הכלים, אבל מבהירה לאיראן את חוסר שביעות רצונה מהצהרת הנשיא רוחאני לפיה המדינה תכניס לפעילות צנטריפוגות חדשות.

בתדרוך היומי לעיתונות נשאלה דוברת משרד החוץ בנושא וענתה כי "לצד גרמניה, בריטניה והנציג העליון של האיחוד האירופי לענייני חוץ, הבענו שוב ושוב את דאגתנו העמוקה מההודעות ומהפעולות האחרונות של איראן נגד התחייבויותיה במסגרת הסכם המעצמות על תכנית הגרעין האיראנית".

לדבריה, "הודעת איראן על הגדלת יכולת ההעשרה שלה מנוגדת להסכם וינה המגביל מכל וכל את הפעילות בתחום זה. אנו ממתינים לצד שותפינו לדיווחים הבאים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית על ההודעות והפעולות האיראניות".

בריטניה הבהירה היום כי היא נותרת מחוייבת להסכם הגרעין וציינה כי "על איראן לחזור בה מכל הצעדים המנוגדים להסכם הגרעין, לכבד את ההתחייבויות שלה ולשתף פעולה באופן מלא עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, הן בנוגע להסכם המעצמות על תוכנית הגרעין האיראנית והן בהתחייבויות הגרעין האחרות שלה".

"צרפת מחויבת לחלוטין להפגת המתח בנושא האיראני. אחת ממטרות המפתח בתהליך זה היא לחזור ולעמוד בהסכם במלואו, לצד פתיחה מחודשת של משא ומתן רחב בנושא ביטחון אזורי והרחבה ארוכת טווח של הפיקוח על תכנית הגרעין", סיכמה הדוברת.